Noivils uzvar Japānas rallijā, Lindholms kronēts par ‘WRC2 Open’ čempionu

Noivils Hyundai

Foto: Hyundai Motorsport

Ar pārliecinošu beļģu pilota Tjerī Noivila uzvaru noslēdzies pasaules rallija čempionāta sezonas pēdējais posms, kas tika aizvadīts pa Japānas asfalta ceļiem. Pēc Elfina Evansa neveiksmes pēdējā dienā, otro vietu izcīnīja igaunis Ots Tanaks, savukārt, par prieku vietējiem līdzjutējiem, pie trešās vietas tika mājinieks Takamoto Katsuta.

Pirms pēdējās dienas Evanss tikai četras sekundes zaudēja “Hyundai” braucējam Noivilam, bet svētdien bija jāveic vēl piecu ātrumposmi, kuros izšķīrās daudz. “Toyota” pilots dienas pirmajā dopā pietuvojās līderim jau līdz 0.6 sekunžu atstatumam, bet otrajā ātrumposmā pārsita riepu, bija spiests to mainīt un zaudēja daudz laika.

Tanaks tobrīd pacēlās uz otro vietu, bet jau atpalika ļoti daudz. Finišā viņš savam komandas biedram zaudēja 1 minūti un 11 sekundes. Jāatgādina, ka Tanakam šīs bija pēdējās sacīkstes “Hyundai” vienības rindās, taču vēl nav zināms, ko sportists darīs turpmāk. Noivilam šī ir otrā uzvara sezonā.

Evansa neveiksme uz trešo vietu ļāva pacelties Takamoto Katsutam, kurš līdz ar to šajā rallijā bija labākais no “Toyota” nometnes. Kalle Rovanpera daudz laika pazaudēja jau sestdienas rītā, kad piedzīvoja nelielu avāriju un sabojāja vienu no priekšējiem riteņiem. Sebastjēns Ožjē daudz laika zaudēja, kad trasē bija spiests mainīt riepu, un finišā ierindojās ceturtajā vietā.

Evanss beigās palika piektais, tikai par 2.3 sekundēm uzveicot Gasu Grīnsmitu, kurš šoreiz bija visaugstāk no “M-Sport Ford” braucējiem. Kreigs Brīns gan uzvarēja “Power Stage” ātrumposmā, bet cīņa par augstām vietām sacensību kopvērtējumā viņam beidzās jau SS4, kad tika piedzīvota avārija.

“WRC2 Open” klasē ir kronēts jaunais čempions, un tas ir somu pilots Emils Lindholms. Lai gan pēdējo dienu viņš uzsāka kā Japānas rallija līderis, priekšpēdējā ātrumposmā Lindholms kļūdījās un atkrita uz otro vietu, bet pēdējā dopā noslīdēja uz trešo. Uzvaru sasniedza Greguārs Munsters, otro vietu ieņēma Tēmu Suninens. Tā kā līdzšinējais kopvērtējuma līderis Andreass Mikelsens savu kvotu bija jau izpildījis un šajā rallijā nestartēja, bet Kajetans Kajetanovičs avarēja, tieši Lindholms ir jaunais pasaules čempions.

Augsto ceturto vietu pasaules čempionāta debijā Japānas posmā “WRC2 Open” klasē sasniedza kādreizējais F1 pilots Heiki Kovalainens, kurš jau vairākas sezonas ar panākumiem startē Japānas rallija čempionātā.

Rezultāti:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *