Milleners: “Nolīgt Tanaku vai Lēbu izmaksā ļoti dārgi”

Foto: Vladislav Maschl

Rallija komandas “M-Sport Ford” vadītājs Ričards Milleners atklājis, ka joprojām notiek sarunas ar vairākiem pilotiem par iespējamo sadarbību 2023. gada pasaules čempionāta sezonā. Viņš norāda, ka nolīgt tādus sportistus kā Ots Tanaks un Sebastjēns Lēbs izmaksā ļoti dārgi.

Kreigs Brīns uz nākamo WRC sezonu ir pievienojies “Hyundai” nometnei, bet tikmēr “M-Sport Ford” vēl nav paziņojusi nevienu no nākamā gada braucējiem.

“Mums vēl ir laiks,” saka Milleners. “Pieteikšanās Montekarlo rallijam noslēgsies 16. decembrī, kas dod mums vēl mēnesi, lai atrisinātu visas lietas. Esmu drošs, ka jaunumi būs zināmi vēl pirms šī datuma. Pašlaik mēs runājam ar visiem. Ir daudzas iespējas. Protams, runājam arī ar Gasu Grīnsmitu un Pjēru-Luī Lubē. Viņi aizvadīja labu 2022. gada sezonu un esam ieinteresēti turpināt ar viņiem sadarbību.”

Milleners apstiprina, ka sarunas notiek arī ar Tanaku. Nesen parādījās informācija, ka igaunis nākamgad varētu pārstāvēt privāto “Monter Energy” rallija komandu un startēt ar “Ford Puma Rally1” mašīnu, kas tiktu īrēta no “M-Sport”. Pagaidām vēl nekas nav oficiāli zināms.

“Kā teicu, mēs runājam ir visiem,” saka Milleners. “Arī ar Otu Tanaku un Sebastjēnu Lēbu. Sadarbība ar Sebu bija viens no aizvadītās sezonas spilgtākajiem notikumiem. Uzvarēt Montekarlo rallijā bija vienreizējs veids, kā uzsākt jauno hibrīda ēru. Redzēsim, ko atnesīs nākamās nedēļas.”

Milleners atzīst, ka noalgot šāda līmeņa pilotus ir finansiāli smags uzdevums.

“Skaidrs, ka Ots ir viens no variantiem, bet tas būtu finansiāli grūti,” skaidro Milleners. “Pasaules čempioni nāk ar milzīgu cenu. Bet mēs darām visu iespējamo, lai atrastu veidu, kā ar viņu sadarboties, lai arī tas var izrādīties sarežģīti. Sebs ir ļoti ieinteresēts, bet arī viņam ir sava cena. Fantastiski, ka viņš šogad piedalījās četros posmos, bet žēl, ka rezultātu sasniedza tikai vienā. Būtu jauki, ja mēs atrastu veidu, kā ar viņu izveidot plašāku sadarbību. “Red Bull” ir gatavi turpināt mūs atbalstīt un, patiecoties viņiem, varam pie sevis dabūt tāda līmeņa pilotu kā Sebs. Tomēr, lai tas notiktu, jāsakrīt daudziem apstākļiem.”

Katrā no aizvadītajiem WRC posmiem “M-Sport Ford” komanda startēja ar vairākām mašīnām, dažkārt pat piecām, taču vēl nav izlemts, ar cik spēkratiem būs uz starta nākamsezon.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com
www.autosport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *