Marko Martins testē Ford

Info: wrc.com
Foto: foto.mail.ru

Igauņu autosportists Marko Martins, kurš pagājušo sestdien un svētdien bija Talsos, palīdzējis „Ford” komandai sagatavoties gaidāmajam Sardīnijas rallijam.

Līdz šim Martins ar „Ford” automašīnu pasaules rallijā brauca 2002. un 2004.gadā. Pēc 2005.gadā piedzīvotās avārijas, kurā bojā gāja viņa stūrmanis Maikls Parks, Martins ik pa laikam bija redzēts pie „Subaru” automašīnas stūres, pildot testu pilota funkcijas. Taču pagājušajā nedēļas nogalē – ceturtdien un piektdien viņš aizvadīja testu braucienus jau ar „Ford Focus RS WRC” automašīnu, bet Miko Hirvonens un Jari Mati Latvala testus aizvadīja sestdien un svētdien.

„Lai no „Ford” mašīnas gūtu maksimāli lielu labumu, uz testiem uzaicinājām Martinu, kurš strādāja ar abiem mūsu komandas pilotiem,” atzīst komandas šefs Malkolms Vilsons. „Mēs uzskatām, ka viņš ir ļoti pieredzējis braucējs, tāpēc gan Miko, gan Latvala tikai iegūs no šiem testiem.”

Hirvonenam šis rallijs būs ļoti izšķirošs, jo, ja pilots vēl grib pacīnīties par uzvaru čempionāta kopvērtējumā, tad pēdējais laiks sākt uzvarēt, jo tagad atstarpe starp Sebastianu Loebu un Hirvonenu ir 20 punkti. „Ja būs sauss, tad starta vietai ir liela nozīme,” saka somu sportists. „Pirmajiem braucējiem nāksies attīrīt trasi, kas, savukārt, priekšrocību dos pārējiem pilotiem. Piektdien sākšu trešais, kas ir laba pozīcija, taču, tai pat laikā, sestdien negribu trasē doties pirmais. Šis rallijs ir labs ar to, ka šeit var uzbrukt, braucot aiz muguras, nevis sākumā.”

Citi mērķi Sardīnijas rallijā ir komandas otrajam pilotam Latvalam. „Tāpat kā Argentīnā braukšu ar mērķi finišēt trešajā vai ceturtajā vietā,” saka sportists. „Argentīnā biju apmierināts ar savu braukšanu, tāpēc ceru, ka šādu sniegumu man izdosies atkārtot arī Itālijā.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *