Loebs turpina dominēt

Info: wrc.com

VakarBulgārijā noslēdzās kārtējais WRC rallija posms, un arī tajā nepārspēts palika francūzis Sebastians Loebs. Šī Loebam bija jau ceturtā uzvara šogad.

Pirms rallija Loebs atzina, ka nav šī posma favorīts, jo šis ir pilnīgi jauns rallijs gan viņam, gan arī konkurentiem. Taču, neskatoties uz to, rallija pirmajā dienā Loebs bija ļoti ātrs, taču viņam sekoja gan vārda brālis Ogērs, gan komandas biedrs Sordo. Tikmēr lēni bija abi “Ford” komandas piloti, kuri nespēja turēt līdzi Loebam un “Citroen”. Trešajā posmā kļūdu pieļāva Ogērs, kurš savas vainas pēc nedaudz nesaprata stenogrammu un nobrauca no ceļa. Par laimi pilots spēja atgriezties trasē, taču kopvērtējumā viņš no otrās vietas atkrita uz septīto pozīciju. Dienas pēdējā posmā avāriju piedzīvoja Kimi Raikonens, kura dēļ atcēla ātrumposmu. Lai arī mašīna vizuāli izskatījās diezgan sabojāta, mehāniķi to uz nākamo dienu saveda kārtībā un Raikonens varēja turpināt braukt.

Otrajā dienā Loebs palielināja pārsvaru, kamēr sīva cīņa izvērtās par otro un trešo vietu. Dienas beigās spānis Sordo tikai par piecām sekundēm apsteidza P.Solbergu, bet Raikonens no 26. vietas pakāpās uz 14. pozīciju.

Rallija trešo dienu mierīgi iesāka Loebs, jo tikai neveiksme viņam varēja atņemt uzvaru. Pirmajā 29 kilometrus garajā dopā ātrākais bija P.Solbergs, taču Sordo norvēģu pilotam zaudēja tikai 0,9 sekundes. Nākamajā dopā nepārspēts palika Sordo, kurš kopvērtējumā pārsvaru pār P.Solbergu palielināja līdz 6,5 sekundēm. Pēc servisa parka pilotiem nācās vēlreiz aizvadīt no rīta veiktos dopus. 13. posmā ātrākais bija P.Solbergs, bet pēdējā dopā – Ogērs. Līdz ar to par rallija uzvarētāju kļuva Loebs, kurš par 29,5 sekundēm apsteidza Sordo, bet par 36,3 – P.Solbergu.

Kopvērtējumā līderis ar 151 punktu ir Loebs, kuram seko Ogērs (100 punkti) un Miko Hirvonens (86 punkti). Nākamais posms jūlija beigās notiks Somijā.