Loeba uzvaru sērija pārtrūkst Sardīnijā

Info: wrc.com

Ar “Ford” komandas dubultuzvaru noslēdzies WRC sezonas sestais posms – Sardīnijas rallijs. Pirmo vietu izcīnīja Jari Mati Latvala, bet otrais palika viņa komandas biedrs Miko Hirvonens.

Šodien sportistiem bija jāaizvada pieci posmi. Ja iepriekš trasē doties pirmajam bija ļoti slikti, tad šoreiz tas nāca par labu. Latvala trasē devās kā pirmais pilots, taču aiz viņa palika pamatīgi putekļi, kas pārējiem pilotiem apgrūtināja redzamību. Rezultātā Latvala pirmajā posmā savu tuvāko sekotāju Hirvonenu apsteidza par 18 sekundēm, bet Madsu Ostbergu par 39.

Arī otrajā dopā ātrākais bija Latvala, kurš par trīs sekundēm apsteidza Ostbergu. Pēc servisa parka 15. dopā ātrākais jau bija Henings Solbergs, kurš par mata tiesu apsteidza Loebu. Arī nākamajā dopā ātrākais bija Henings, turpinot dzīties pakaļ Ostbergam. Tikmēr abi “Ford” komandas braucēji samazināja savu ātrumu, jo viņu vietas vairs neviens nevarēja apdraudēt.

Pēdējā posmā ātrākais bija Loebs, kurš nodrošināja sev trešo vietu. Pirmās divas pozīcijas palika nemainīgas – Latvala pirmais, Hirvonens otrais.

Taču pēc sacensībām tiesneši nolēma piešķirt divu minūšu sodu “Citroen” komandas ekipāžai Sebastians Loebs/Daniels Elena. Atgādināsim, ka vakar Loebs 11. posmā pārsista mašīnas riepu. Loebs kopā ar stūrmani nolēma ātri nomainīt riepu, kas arī viņiem izdevās. Taču, noskatoties video, tiesneši secināja, ka pilots un stūrmanis savas drošības jostas bija attaisījuši, mašīnai atrodoties kustībā, kas atbilstoši noteikumiem ir stingri aizliegts, tāpēc tiesneši ekipāžu sodīja ar divu minūšu sodu.

Tas uz trešo vietu ļāva pacelties Peteram Solbergam, kurš tagad kopvērtējumā pietuvojās savam brālim Heningam. Neskatoties uz šo neveiksmi, pārliecinošs WRC rallija kopvērtējuma līderis ir Loebs, kurš par 17 punktiem apsteidz Hirvonenu.

Dramatiski norisinājās cīņa PWRC klasē, kur tikai pēdējā dopā uzvaru kopvērtējumā izcīnīja Nasars Al-Atijahs, kurš par 1,5 sekundēm apsteidza Patriku Sandelu. Trešais palika Armindo Araujo.