Lēbs sašutis par “Citroen” lēmumu beigt sadarbību

Sebastien Loeb (FRA), Citroen C-Elysee WTCC, Citroen Total WTCC 17.04.2015. World Touring Car Championship, Rounds 3 and 4, Marrakech, Morocco. - www.xpbimages.com, EMail: requests@xpbimages.com - copy of publication required for printed pictures. Every used picture is fee-liable. © Copyright: Photo 4 / XPB Images

Foto: autosport.com

Sebastjēns Lēbs ir pārsteigts, ka “Citroen” rūpnīca nolēmusi likt punktu sadarbībai ar viņu, jo francūzis nākamgad vēl gribēja startēt pasaules salonmašīnu čempionātā (WTCC) un izcīnīt pirmo titulu.

Jau vēstījām, ka “Citroen” nākošgad pasaules rallija čempionātā (WRC) nestartēs rūpnīcas komandas statusā, bet jau 2017. gadā atgriezīsies ar jaunu sacīkšu auto, kura radīšanai nākamgad veltīs visu uzmanību. Savukārt WTCC čempionātā 2016. gada sezona “Citroen” rūpnīcai būs pēdējā, taču tur komandā turpinās startēs tikai Hosē Marija Lopess un Ivans Mulērs.

Deviņkārtējais pasaules rallija čempions Lēbs nav vienīgais, kuru skārušas pārmaiņas, jo tagad par nākotni jādomā arī “Citroen” WRC komandas pilotiem Madsam Ostberam un Krisam Mīkem.

“Es biju pārsteigts, kad uzzināju, ka 2016. gadā vairs neaizstāvēšu “Citroen Racing” krāsas,” stāsta Lēbs. “Mēs kopā veidojām WTCC panākumus, bet mans personīgais mērķis bija trīs gadu laikā uzvarēt pilotu ieskaitē. Esmu sarūgtināts, ka šis piedzīvojums beigsies jau pēc divām aizvadītām sezonām, jo man tiešām bija vēlme dabūt šo titulu.”

Ar “Citroen” sacīkšu mašīnām Lēbs braucis 15 gadus, uzvarot 78 posmos pasaules rallija čempionātā, bet 2014. gadā pārgāja uz WTCC. Jau pirmajā sacīkšu nedēļas nogalē francūzis izcīnīja pirmo uzvaru, sezonu noslēdzot ar divām uzvarām un trešo vietu kopvērtējumā. Šogad, pirms pēdējā WTCC posma, Lēbam ir jau četras uzvaras, bet kopvērtējumā – otrā vieta, bez matemātiskām izredzēm pakāpties uz pirmo.

“Jau kopš gadsimta sākuma “Citroen” bija mans sirds brends,” atzīst Lēbs. “Kopā mēs piedzīvojām neticamus mirkļus.”

Nākošgad Lēbs “Peugeot” rūpnīcas komandas sastāvā startēs Dakaras rallijā, kā arī “Cross Country” ralliju Pasaules kausa posmos.

Izmantotie resursi:
www.autosport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *