‘Lancia’ oficiāli paziņo par atgriešanos rallijā

Foto: Lancia

Pirms šonedēļ gaidāmā WRC posma Sardīnijā par atgriešanos rallijā oficiāli paziņojis Itālijas autoražotājs “Lancia”, kas uz sava jaunā modeļa “Ypsilon” bāzes būvē Rally4″ klases sacīkšu auto.

Ar izcīnītiem desmit tituliem ražotāju ieskaitē “Lancia” ir panākumiem bagātākā rūpnīca pasaules čempionāta vēsturē. Pirmos titulus tā guva no 1974. līdz 1976. gadam, pēc tam 1983. gadā, kā arī no 1987. līdz 1992. gadam. Pilotu ieskaitē komandas sastāvā par WRC čempioniem kļuvuši Juha Kankunens (1987. un 1991. gadā), kā arī Miki Biasions (1988. un 1989. gadā).

Pavasarī “Lancia” paziņoja par sava slavenā zīmola HF atjaunošanu un gatavošanos laist tirgū “Ypsilon HF” elektrisko ielas auto. Tikmēr tagad kļuvis zināms par plānu būvēt priekšpiedziņas “Rally4” mašīnu, ko darbinās 1.2 litru trīs cilindru iekšdedzes dzinējs ar 212 zirgspēku jaudu.

Kā zināms, “Lancia” ietilpst “Stellantis” grupā, kam jau ir divas rallija mašīnas šajā klasē – “Peugeot 208 Rally4” un “Opel Corsa Rally4”. Abas tās būvētas uz vienas platformas, un tām ir kopīgi vairāki svarīgākie elementi – motors, ātrumkārba, piekares koncepts.

Šobrīd vēl nav skaidrs, kad “Lancia Ypsilon Rally4” mašīna būs gatava doties trasē.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *