JWRC čempionātā šosezon startēs deviņas ekipāžas

Foto: Jouni Laakso

Pasaules rallija čempionātā junioriem (JWRC) šosezon gatavojas startēt deviņas ekipāžas. Brauks šajā klasē pieredzi jau guvuši sportisti, kā arī debitanti. Čempions tiks noskaidroti piecos posmos.

JWRC sezona startēs 9. februārī ar ziemas ralliju Zviedrijā. Pēc tam cīņa par šī čempionāta ieskaites punktiem notiks Horvātijā pa asfaltu, kā arī grants rallijos Sardīnijā, Igaunijā un Grieķijā. Otro gadu šajā seriālā dalībnieki startēs ar identiskām pilnpiedziņas “Ford Fiesta Rally3” automašīnām, kas sagatavotas “M-Sport Poland” darbnīcā. Čempionam 2024. gadā būs iespēja bez maksas aizvadīt četrus WRC2 posmus ar “Ford Fiesta Rally2” spēkratu.

Viens no galvenajiem favorītiem uz titulu ir Viljams Kreigtons, kuram šī būs jau trešā sezona JWRC kategorijā. Iepriekšējā sezonā īru pilots divos posmos šajā klasē kāpa uz pjedestāla, bet kopvērtējumā guva piekto vietu. Interesanti būs vērot arī franču sportistu Lorēnu Peljē. 2016. gadā Korsikas rallija ietvaros viņš aizvadīja savu līdz šim vienīgo JWRC posmu un toreiz pārsteidza ar uzvaru.

Greguārs Munsters šogad plāno ar “M-Sport” komandas “Ford Fiesta Rally2” mašīnu startēt WRC2 čempionāta posmos, bet paralēli holandietis grib gūt iespējami plašāku pieredzi, tādēļ cīnīsies arī JWRC ieskaitē. Zviedrijā viņš aizvadīs savu pirmo ralliju pa sniegu. Vienas sezonas pieredze pie šī auto stūres ir arī paragvajietim Djego Domingesam. Tāpat šosezon junioru čempionātā startēs īrs Īmons Kellijs, spāņi Rauls Ernandess un Roberto Blahs, kā arī beļģis Toms Rensonē un kenijietis Hamza Anvars.

Atgādināsim, ka pērn par pasaules čempionu kļuva igauņu pilots Roberts Virvess, aiz sevis atstājot britu Džonu Armstrongu un somu Sami Pajari. Šosezon Virvess aizvadīs WRC2 ieskaites posmus pie “Ford Fiesta Rally2” stūres, kas ir balva par pērn izcīnīto titulu. Arī Pajari startēs WRC2 čempionātā, kamēr Armstrongs savus plānus vēl nav atklājis.

Iepriekš JWRC kategorijā startējis arī Mārtiņš Sesks. 2020. gadā latviešu braucējs guva otro vietu kopvērtējumā, bet 2021. gadā sezonu noslēdza ar trešo rezultātu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *