Jari-Mati Latvala kļūst par “Rally Finland” uzvarētāju

Somu pilots Jari-Mati Latvala no “Volkswagen” komandas svētdien Somijā kļuva par pasaules rallija čempionāta astotā posma “Neste Oil Rally Finland 2015” uzvarētāju. Šī viņam ir otrā uzvara sezonā.

Latvala cieši sekoja komandas biedram Sebastjēnam Ožjē, pirms jau piektdien kļuva par rallija līderi. Tobrīd un arī sestdienas pirmajā pusē soma pārsvars pār WRC sezonas līderi bija niecīgs, vien pāris sekundes, tomēr pēcpusdienā Latvalas pārsvars pieauga līdz 13 sekundēm un to viņam izdevās noturēt arī svētdien notikušajos pēdējos divos ātrumposmos.

Ožjē izcīnīja otro vietu, uzvarētājam zaudējot 13.7 sekundes, kamēr trešo vietu guva “Citroen” pilots Madss Ostbergs, kurš Latvalam zaudēja ievērojami – 1 minūti un 36 sekundes. Otrs “Citroen” pilots Kriss Mīke, kurš arī cīnījās par pjedestālu, sestdien piedzīvoja avāriju.

Šajā rallijā avarēja arī Andreass Mikelsens, Danijs Sordo un Roberts Kubica.

Piektdien ceturtajā vietā atradās Ots Tanaks, kurš uzbrauca akmenim, salaužot amortizatoru. Lai gan igaunis bija atkritis uz pirmā desmitnieka beigām, “M-Sport” pilotam izdevās pakāpties līdz pat piektajai vietai, finišā zaudējot vien jau pieminētajiem Latvalam, Ožjē un Ostbergam, kā arī Tjerī Noivilam no “Hyundai”.

Latvalam tā bija otrā uzvara 2015. gada sezonā. Savukārt Somijas rallijā viņš triumfē jau otro reizi pēc kārtas un trešo savā WRC karjerā.

Savukārt Ožjē arvien vairāk tuvojas trešajam WRC titulam pēc kārtas – šobrīd tuvākais sekotājs kopvērtējumā atpaliek jau 89 punktus.

WRC2 klasē Somijā dubultuzvara “Škoda” komandai – pirmais Esapeka Lapi, bet otrajā vietā ierindojās Pontuss Tidemands. Viņiem astotā un devītā vieta absolūtajā ieskaitē.

Pasaules čempionāta devītais posms no 21. līdz 24. augustam norisināsies Vācijā.