Japānas ralliju ar uzvaru superspeciālajā ātrumposmā iesāk Noivils

Ar superspeciālo ātrumposmu Tojotas pilsētas stadionā “Toyota Stadium” ierīkotā trasē startējis pasaules rallija čempionāta noslēdzošais posms “Rally Japan”. Ātrāko rezultātu sasniedza pērnā gada Japānas posma uzvarētājs Tjerī Noivils no “Hyundai” komandas.

2.1 km garajā ātrumposmā Noivils par 0.7 sekundēm pārspēja komandas biedru Esapeku Lapi, kamēr trešais bija pēdējo posmu “M-Sport Ford” komandā aizvadošais igaunis Ots Tanaks. Tālāk sekoja Danijs Sordo, mājinieku favorīts Takamoto Katsuta un divkārtējais WRC čempions Kalle Rovanpera. Titulētais Sebastjēns Ožjē ieņēma astoto vietu.

Rovanpera titulu jau nodrošinājis, bet Noivils šobrīd sacenšas par otro vietu kopvērtējumā. Pagaidām kopvērtējumā septiņus punktus priekšā ir Elfins Evanss, kurš “Rally Japan” iesāka ar devīto rezultātu, savam tiešajam sāncensim zaudējot nepilnas piecas sekundes.

WRC2 klasē ātrākais bija Nikolajs Grjazins, kurš par 1.3 sekundēm uzveica šīs sezonas čempionu Andreasu Mikelsenu. Trešo vietu ieņēma Kajetans Kajetanovičs, kurš šajā posmā cer iegūt “WRC2 Challenger” ieskaites titulu.

Piektdien Japānas asfalta rallijā norisināsies septiņi ātrumposmi, bet sacensības noslēgsies svētdien.