Japānas rallijā pilnībā sadeg Sordo automašīna

Sordo Avārija

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionāta noslēdzošajā posmā Japānā pēc piektdienas ātrumposmiem, divi no kuriem tika atcelti, ar nelielu pārsvaru pār sekotājiem līderis ir “Toyota” pilots Elfins Evanss. Tikmēr tehnisku problēmu dēļ trasē pilnībā sadega Danija Sordo “Hyundai” sacīkšu automašīna. Tika piedzīvoti arī citi dramatiski notikumi.

Šodien bija iecerēts aizvadīt sešus ātrumposmus, tomēr ne viss noritēja pēc plāna. Vispirms jau dienas pirmo dopu nācās pārtraukt, jo nelaime bija piemeklējusi pieredzējušā spāņu braucēja Sordo ekipāžu. Sportists sajuta deguma smaku un bija spiests apstāties. Pilots un stūrmanis ātri izkāpa no auto, uzreiz pēc kā to pārņēma lielas liesmas. Centieni tās apdzēst nevainagojās panākumiem, kā rezultātā spēkrats pilnībā sadega. Notikuma vietā pirmā ieradās Gasa Grīnsmita ekipāža, kas piestāja palīdzēt, vēl pirms tiesneši drošības nolūkos izkāra sarkanos karogus. Tā kā notika liela aizkavēšanās, tika pieņemts lēmums atcelt dienas otro ātrumposmu.

Sākotnējais rallija līderis Sebastjēns Ožjē šajā dopā pamanījās pārsist riepu, ko bija jāmaina, un rezultātā tika pazaudētas gandrīz trīs minūtes. Tas viņu atmeta tālu no cīņas par uzvaru. Tikmēr ātrāko laiku dramatiskajā ātrumposmā sasniedza Kalle Rovanpera, par spīti tam, ka viņa mašīnas salonā bija uzradušies dūmi, kā arī bija problēmas ar mašīnas pagriežamību līkumos, kas krietni palielināja priekšējo riepu nodilumu. Ots Tanaks zaudēja laiku, jo bija spiests apstāties tunelī – pirms tam braucošais Rovanpera bija sacēlis necaurredzamus putekļus.

Sordo negadījuma dēļ nācās saīsināt ātrumposmu, kad pēcpusdienā tas bija jāveic otro reizi. Tas nozīmē, ka nebija jābrauc cauri tunelim, kas iepriekš bija sagādājis problēmas ar redzamību daudzām ekipāžām. Ceturtajā ātrumposmā no piektās pozīcijas bija avarējis Kreigs Brīns. Vietā, kur tas notika, bija bojāta aizsargbarjera, līdz ar to tiesneši lēma atcelt šī ātrumposma veikšanu pēcpusdienā.

Dramatisko notikumu rezultātā par sacensību līderi kļuvis Elfins Evanss, kurš bija ātrākais trīs ātrumposmos. Tuvākie sekotāji zaudē nedaudz. Tjerī Noivils zaudē trīs sekundes, bet Rovanpera atpaliek piecas. Tālu neatpaliek arī Tanaks, kuram pusdienlaikā bija jāremontē transmisija, un Takamoto Katsuta, kuram savukārt bija problēmas ar mašīnas vadāmību.

“WRC2 Open” klasē vadībā nonācis Sami Pajariu, piecas sekundes viņam šobrīd zaudē Tēmu Suninens, bet viens no titula pretendentiem Emils Lindholms ir trešais, atpaliekot no līdera astoņas sekundes. Otram titula kandidātam Kajetanam Kajetanovičam neveiksme, jo jau dienas pirmajā dopā viņš avarēja un izstājās.

Rezultāti:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *