Japānā uzvar Hirvonens, Loebs – čempions

Info: wrc.com

Par WRC Japānas rallija uzvarētāju vakar kļuva somu sportists Miko Hirvonens, kurš par pusminūti apsteidza savu komandas biedru Jari Mati Latvalu. Trešais Japānā palika Sebastians Loebs, kuram pilnīgi pietika ar šo vietu, lai izcīnītu savu piekto čempiona titulu.

Arī otrajā dienā aina īpaši nemainījās, jo Loebs turpināja braukt piesardzīgi, kamēr abi „Ford” komandas piloti palielināja pārsvaru pār francūzi. 17.dopā Peters Solbergs, kurš uz to brīdi atradās ceturtajā vietā, Loebam atvinnēja 14 sekundes, tādejādi kopvērtējumā pietuvojoties franču sportistam līdz 25 sekundēm. Daudzi „Ford” komandas atbalstītāji cerēja, ka tieši Solbergs varētu izdarīt kaut kādu spiedienu uz Loebu, kas francūzim liktu braukt nedaudz ātrāk, kas tādejādi palielinātu iespēju viņam pieļaut kādu kļūdu.

Taču jau nākamajā dopā Solbergs pieļāva kļūdu, nenovaldīja savu auto un ieskrēja grāvi. Sportists finišēja, taču uz pēdējiem otrās dienas superspeciālajiem ātrumposmiem nedevās, nopelnot kopā desmit minūšu sodu. Pēc otrās dienas vadībā bija abi „Ford” komandas braucēji, kamēr Loebs atradās pārliecinošā trešajā vietā. Tuvākais sekotājs viņam bija Kriss Atkinsons, kurš francūzim zaudēja vairāk par pusotru minūti.

Pēdējā dienā pilotiem bija jāaizvada deviņi posmi, kuros nekas būtiski nemainījās. Uzvaru izcīnīja Hirvonens, bet otrais palika Latvala. Loebs pēdējo dienu brauca ļoti piesardzīgi un uzmanīgi, finišā uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 30 sekundes, taču tas bija pilnīgi pietiekoši, lai izcīnītu trešo vietu, kas, savukārt, francūzim deva piekto WRC čempiona titulu pēc kārtas.

N4 klasē visa rallija laikā pārliecinošs līderis bija 18 gadus vecais Jevgeņijs Novikovs, taču pēdējā 2,3 kilometrus garā dopā viņa automašīnai radās problēmas ar centrālo diferenciāli, līdz ar to viņš Juho Hanninenam zaudēja 33 sekundes un kopvērtējumā no pirmās atkrita uz trešo, somu sportistam kopvērtējumā zaudējot nieka 6,3 sekundes.

Izcīnot 18 punktus, „Ford” ražotāju kausā ir pietuvojušies „Citroen” komandai līdz 11 punktiem, kas nozīmē to, ka ražotāja titula ieguvējs noskaidrosies pēdējā šī gada WRC posmā, kurš no 5. līdz 7.decembrim norisināsies Lielbritānijā.