FIA prezidents grib WRC rallijā atteikties no Superrally sistēmas

Info: autosport.com
Foto: sports.yahoo.com

Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods atzinis, ka ir par to, lai nākotnē no WRC rallija pazustu Superrally sistēma. Citās domās ir „Ford” komandas šefs Malkolms Vilsons.

Superrally sistēma netiek izmatota tikai WRC rallijā, jo to pamazām savos nacionālajos čempionātos ievieš arī citu valstu rallija organizētāji. Šobrīd WRC rallijā ir tā, ka, ja kāda ekipāža izstājas, bet ir spējīga braukt otrajā dienā, tad tā to var darīt, tikai par katru iepriekšējā dienā neveikto ātrumposmu minētā ekipāža saņem piecu minūšu sodu. Kā vienā intervijā atzina FIA prezidents Tods, tad viņš ir par to, lai nākotnē no WRC rallija pazustu šāda Superrally sistēma.

„Neesmu liels Superrally sistēmas atbalstītājs,” iesāk Tods. „Varbūt tas patīk skatītājiem. Bieži cilvēki, lai redzētu kādu ralliju, veic tālu ceļu. Protams, ja viņi ilgi ceļo, lai redzētu kādu savu favorītu, bet beigās viņš izstājas un rallijā vairs neatgriežas, tad viņi būs vīlušies. Iespējams, ka mums tiem pilotiem, kuri izstājas, ir jāatļauj braukt tālāk, bet tikai treniņu nolūkos nevis cīņai par punktiem. Šī brīža Superrally sistēma man nepatīk. Tā nav dabīga. Kaut kas ir jāmaina, bet pirms tam mums ir jābūt pārliecinātiem, ka tā ir laba maiņa.”

Citās domās ir „Ford” komandas šefs Malkolms Vilsons, kurš nepiekrīt Toda viedoklim. „Privātajiem braucējiem WRC rallijs izmaksā dārgi. Iedomājieties, ka kāds, kurš veicis tālu ceļu, izstājas jau pirmajos posmos. Tad visa iztērētā nauda un pūliņi ir vējā. Ja gadījumā viņi izstājas, tad Superrally sistēma dotu iespēju viņiem atkal braukt un gūt pieredzi. Mašīnas posmos būtu vairāk un tas būtu labāk.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *