Cauras riepas dēļ Tanaks zaudē uzvaru, triumfē Mikelsens

Otam Tanakam zaudējot līderpozīciju priekšpēdējā ātrumposmā, par pasaules rallija čempionāta septītā posma uzvarētāju svētdien Polijā kļuva Andreass Mikelsens no “Volkswagen Motorsport II” komandas.

Igauņu autosportists Tanaks, kurš pārstāv “Dmack World Rally Team”, pirmo reizi vadību pārņēma jau piektdienas rītā, dienu pabeidza kā līderis, bet sestdien spēja savu pārsvaru pār Mikelsenu palielināt līdz 21 sekundei.

Svētdien bija atlicis veikt vairs tikai četrus ātrumposmus. Pirms priekšpēdējā rallija “dopa” Tanaka pārsvars pār Mikelsenu bija 18 sekundes, taču igauņa pilotētajam “Ford Fiesta RS WRC” automobilim 20. ātrumposmā tika pārsista riepa, kā rezultātā zaudētas 40 sekundes un arī pirmā pozīcija.

Mikelsens, pārņēmis vadību, to noturēja līdz finišam, kamēr Tanaks “Rajd Polski” sacensībās finišējis otrais, piekāpjoties par 26 sekundēm.

Lai gan cauras riepas dēļ Tanaks zaudēja iespēju pirmo reizi WRC karjerā uzvarēt, otrā vieta 28 gadus vecajam sportistam ir viņa līdz šim labākais sasniegums. Savukārt Mikelsenam šī ir pirmā uzvara sezonā un otrā viņa karjerā.

Tikai 2.3 sekundes Tanakam zaudēja “Hyundai Motorsport” pilots Heidens Padons, bet viņa komandas biedrs Tjerī Noivils finišēja vēl 0.8 sekundes tālāk, ieņemot ceturto vietu. “Volkswagen Motorsport” pilots Jari-Mati Latvala ierindojās piektajā vietā, 4.5 sekundes aiz Noivila, bet somu sportista komandas biedram, sezonas līderim Sebastjēnam Ožjē šoreiz tikai sestā vieta.

Pirmo desmitnieku noslēdza Kreigs Brīns (“Abu Dhabi Citroen”), Madss Ostbergs, Eriks Kamilli (abi “M-Sport Ford”) un WRC2 klases uzvarētājs Tēmu Suninens.

WRC sezona turpināsies jūlija pēdējās dienās, kad Somijā tiks aizvadīts leģendārais “Rally Finland”.