Austrijā un Latvijā nopelnīto naudu Konzani investē jaunajā auto

Šobrīd trešajā vietā Eiropas rallija čempionātā (ERC) esošais franču pilots Robērs Konzani ar nākamo posmu Īrijā savu līdzšinējo S2000 klases auto nomainīs pret jauno “Citroen DS3 R5”.

Pie “Peugeot 207 S2000” stūres Konzani aizvadīja visu pagājušo sezonu, gūstot desmito vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā. Tomēr šobrīd tā skaitās samērā novecojusi tehnika pasaules līmeņa rallijiem, tādēļ sperts solis uz priekšu un jau no 2. līdz 4. aprīlim gaidāmajā “Circuit of Ireland 2015” rallijā Konzani pirmo reizi startēs ar “Citroen DS3 R5”.

“Priekšā gaida grūts uzdevums, jo jaunais auto būs jāapgūst,” stāsta Konzani. “Izskatās, ka darbs pie regulējumiem būs milzīgs, tomēr ļoti gaidām iespēju pielāgot šo fantastisko mašīnu mūsu vajadzībām.”

Konzani izdevās labs šīs sezonas sākums, kad tika gūta trešā vieta ERC pirmajā posmā Austrijā. Tas bija franču autosportista karjerā pirmais “Top 3” rezultāts Eiropas čempionāta posmu absolūtajā ieskaitē. Latvijas posmā viņš ieguva sesto vietu. Tikmēr, vērtējot tikai ERC ieskaites braucējus, šajos posmos Konzani pat otrā un piektā vieta.

Par to viņš, būdams privātbraucējs, saņēma arī naudas balvas – Austrijā tika pie 5000 eiro prēmijas, bet Liepājā tika atalgots ar 2000 eiro. Viņš ir vienīgais no sportistiem, kas naudas balvas saņēmis abos pirmajos ERC posmos. Tagad viņam ir iespēja pie šīs balvas tikt jau trešo posmu pēc kārtas.

“Par 7000 eiro mūsdienās var nopirkt nelielu ikdienas auto,” pēc balvas saņemšanas Latvijā sacīja Konzani. “Taču motoru sportā nauda, protams, tiek tērēta citādi. Es pat nebiju iedomājies, ka esmu vienīgais, kurš naudas balvu šogad saņēmis divreiz. Mēģināšu to pārvērst par tradīciju.”

Jau toreiz Konzani izteicās, ka šo naudu investēs rallijā, un savu solījumu viņš turējis: “Domāju, ka šo papildus naudu izmantošu, lai ieguldītu lielākā lietā. Un es nerunāju par jahtu…”

“Eurosport Events” šogad prēmijās sadalīs kopumā 200 tūkstošus eiro.

Teksts: fiaerc.com
Foto: ds3wrc.fr

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *