Atskats uz aizvadīto Japānas ralliju

Info: crash.net
Foto: rallye-info.com

Svētdien par Japānas rallija uzvarētāju tika kronēts „Ford” komandas pilots Miko Hirvonens, kurš par 37 sekundēm apsteidz Daniju Sordo no „Citroen”. Trešo vietu izcīnīja Henings Solbergs. „Nezinu, kā būs nākamgad, bet tagad es esmu gatavs cīņai ar Loebu,” pēc Japānas rallija uzvaras Hirvonens preses konferencē paziņoja žurnālistiem. „Nākošajā gadā viss būs daudz savādāk, jo būs jaunas riepas, jauni ralliji. Arī „Citroen” komandas pilots Sordo nākošgad būs ļoti spēcīgs, tāpēc būs interesanti paskatīties, kā mums ies. Tagad es ļoti gribu, lai Markuss izcīna čempiona titulu, jo šis ir viņa pēdējais gads rallijā. Pēdējos divos gados viņš man ir ļoti palīdzējis, tāpēc tagad es gribu darīt visu, lai palīdzētu viņam.”

Otro vietu izcīnīja „Citroen” komandas pilots Sordo, kurš atzina, ka viņam ir prieks par izcīnīto rezultātu. „Šis nebija viegls posms,” saka Sordo. „Esmu priecīgs, ka man izdevās izcīnīt šeit augsto otro vietu. Tas man dos papildus pieredzi, kas varētu palīdzēt nākotnē.”

Priecīgs bija arī trešās vietas ieguvējs Henings Solbergs, kuram šis ir tikai trešais goda pjedestāls pasaules kausā. „Šis ir neticams rezultāts,” priecājas Henings. „Šis nebija viegls rallijs, tāpēc man nācās bieži riskēt, lai nobrauktu labāk. Esam izcīnījuši vērtīgus punktus gan sev, gan komandai.”

Neskatoties uz neveiksmi rallija pirmajā dienā, čempionāta kopvērtējuma līderis Gronholms bija gana apmierināts. „Čempionāta stāvoklis ir tāds pats, kāds tas bija, pirms mēs devāmies uz Japānu,” saka Gronholms. „Gribēju no šejienes doties prom kā līderis, un tas man arī ir izdevies. Esmu priecīgs, ka esam vadībā pēc tā, ka mēs piektdien avarējām. Tagad gatavosimies Īrijas rallijam, kur vairs kļūdas pieļaut nevaram.”

Arī Loebs otrajā rallija dienā avarēja, kas viņam liedza čempionāta kopvērtējumā apdzīt Markusu. „Pēc Gronholma izstāšanās, mums pat pietiktu ar otro vietu, lai viņu kopvērtējumā apdzītu,” saka Loebs. „Mēs īpaši neriskējām un braucām mierīgi, taču tad mans stūrmanis kļūdījās stenogrammā, un līkumā iebraucām daudz ātrāk, nekā vajadzēja. Mēs abi jau šo negadījumu esam aizmirsuši, un esam gatavi pēdējos divos posmos aizstāvēt savu titulu. Pēc avārijas mēs izlēmām, ka turpināsim braukt, jo Velsas rallijā būs līdzīgi laika apstākļi. Protams, tas ir nepatīkami, ka palikām bez punktiem, taču tagad mēs esam gatavi atlikušajos divos posmos uzvarēt un izcīnīt čempiona titulu.”

Kā lielākais neveiksminieks noteikti ir jāmin „Stobart” komandas braucējs Latvala, kurš aizvadīja ļoti labu ralliju, taču viena kļūda pārvilka strīpu, iespējams, viņa pirmajai uzvarai WRC karjerā. „Piektdien man izdevās teicams starts. Mašīna uzvedās lieliski, tāpēc ar to bija ļoti viegli braukt. Arī sestdien viss iesākās labi, taču tad, kad mums sākās problēmas ar ātrumkārbu, mēs avarējām un izstājāmies. Mēs nolēmām turpināt braukt pēc Superrally sistēmas, taču koncentrēties bija ļoti grūti. Atmiņā man „sēdēja” tas, ka es biju līderis, bet tagad esmu jau ārpus punktiem,” uz skumīgas nots pabeidz Latvala.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *