Arī Ostbergs piesakās cīņai par 2024. gada Eiropas rallija čempiona titulu

Norvēģu pilots Madss Ostbergs oficiāli paziņojis, ka 2024. gada sezonā turpinās dalību Eiropas rallija čempionātā, un par mērķi izvirzījis titula izcīnīšanu. Mārtiņam Seskam un Renāram Francim par vēl vienu spēcīgu sāncenšu ekipāžu vairāk.

Pagājušajā ERC sezonā Ostbergs kopvērtējumā ieņēma trešo vietu, piekāpjoties tikai Haidena Padona un Mārtiņa Seska ekipāžām. Ostbergs uzvarēja noslēdzošajā posmā Ungārijā, kas pērn norisinājās pa asfalta ceļiem, bet latviešiem piekāpās par 19 punktiem.

Arī gaidāmajā sezonā Ostbergs pārstāvēs “Tagai Racing Technology” komandu un startēs ar “Citroën C3 Rally2” automašīnu, tāpat kā pērn, un saņems atbalstu no “Citroën Hungary”. Stūrmanis aizvien būs Patriks Barts. Ostbergs, kurš savulaik startēja pasaules rallija čempionātā, kur arī guvis vienu uzvaru, brauks visos astoņos ERC posmos.

“Pagājušajā ERC sezonā bija daudz kāpumi un kritumi,” stāsta 36 gadus vecais sportists. “Bet tas, ko vienmēr atceramies, ir pēdējā sacīkste. Uzvara “Rally Hungary” bija labs veids, kā noslēgt gadu. Ir labi šādā virzienā domāt par pagājušo sezonu un, skatoties uz priekšu, sajūta ir cerīga. Šis ir otrais gads, kad startēsim ERC, un vienmēr ir kādas jaunas sacīkstes. Bet domāju, ka kopumā mums ir laba pieredze. Komandai ir spēcīgs ekipējums un nav jautājumu: gribam cīnīties par uzvaru. Ne tikai par uzvarām rallijos, bet par čempiona titulu. Tam ir atdots viss.”

Šogad ERC kalendārs piedzīvojis būtiskas izmaiņas, jo tikai četri no pagājušā gada posmiem palikuši nemainīgi, pārējie ir jauni. Sezona startēs pēc divām nedēļām Ungārijā, bet tagad jau ātrumposmi risināsies pa grants segumu.

Tāpat šodien kļuva zināms, ka pagājušā gada ERC3 klases čempions, īru pilots Džons Ārmstrongs šosezon pārsēdīsies pie “M-Sport” rūpnīcas “Ford Fiesta Rally2” stūres, aizvadot visus posmus. 2022. gadā Ārmstrongs kļuva par pasaules junioru (JWRC) vicečempionu.

Dienu iepriekš dalību uz pilnu ERC sezonu apstiprināja 2023. gada čempions Haidens Padons, neilgi pirms tam arī Mārtiņš Sesks.