0.1 sekundes pārsvars Al-Atijam atnes otro WRC2 titulu pēc kārtas

Katarietis Nasers Al-Atija otro sezonu pēc kārtas kļuvis par pasaules rallija čempionu WRC2 klasē, papildinot šogad gūto panākumu klāstu citos autosacīkšu čempionātos.

Pirms sezonas priekšpēdējām sacensībām, kas pagājušās nedēļas nogalē risinājās Spānijā, uz WRC2 titulu matemātiski vēl pretendēja seši piloti, taču Al-Atija bija vienīgais, kurš par čempionu varēja kļūt jau šajā rallijā. Al-Atijam un viņa tā brīža sīvākajam konkurentam Esapekam Lapi Spānijas posms bija pēdējais, kurā šogad viņiem bija paredzēta cīņa par ieskaites punktiem WRC2 vērtējumā, kamēr pārējie četri pretendenti par punktiem vēl cīnīsies pēdējā posmā Lielbritānijā.

Spānijas rallijs, kur bija jāveic ātrumposmi gan pa granti, gan asfaltu, lielisks padevās “Skoda Motorsport” rūpnīcas komandai, kas guva dubultuzvaru. Lai gan Lapi piedzīvoja avāriju un izstājās, Pontuss Tidemands guva uzvaru sacīkstē, bet Jans Kopeckis izcīnīja otro vietu. Tikmēr Al-Atija, kurš startēja ar privātu “Skoda Fabia R5” automobili, finišēja trešais.

Trešā vieta bija minimums, kas nepieciešams Al-Atijam, lai jau Spānijā nodrošinātu sev 2015. gada WRC titulu. Šī cīņa nebija viegla, jo vēl pirms noslēdzošā ātrumposma tikai 0.1 sekundi katariešu pilotam zaudēja Armīns Krēmers. Tomēr ātrumposms tika atcelts pēc Sebastjēna Ožjē avārijas, Al-Atija noturēja trešo vietu un otro gadu pēc kārtas kļuva par WRC2 pasaules čempionu.

Šogad Al-Atija kļuvis ne vien par WRC2 čempionu, bet arī 11. reizi karjerā triumfēja Tuvo Austrumu rallija čempionātā, kā arī izcīnīja uzvaru “Cross Country” ralliju Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā.

Arī sacīkstes uzvarētājs Tidemands teorētiski pretendēja uz WRC2 titulu pirms Spānijas rallija. Sportists guva uzvaru, taču atzina, ka pirms tam uz to nebija cerējis.

“Šī ir mana pirmā WRC2 uzvara kopā ar “Skoda” un lielāka laime nav iedomājama,” pēc finiša sacīja sacīkstes uzvarētājs Tidemands. “Kad sāku šo ralliju, mans vienīgais mērķis bija finišēt. Tomēr mūsu ātrums piektdien notikušajos grants ātrumposmos bija atslēga uzvarai.”

WRC2 čempionātā vēl notiks cīņa par otro vietu. Pēdējais posms risināsies no 13. līdz 15. novembrim Lielbritānijā.