Vorobjovs/Mālnieks soļa attālumā no Lietuvas čempionu titula

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Vienu posmu pirms Lietuvas rallija čempionāta sezonas beigām Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks ir ļoti tuvu tam, lai kļūtu par 2015. gada čempioniem. Tikmēr tuvu pjedestālam savā klasē ir Edgars Balodis/Inese Akmentiņa.

Aizvadītajā Lietuvas čempionāta posmā “DHL Rally Elektrenai 2015”, kas norisinājās aizvadītās nedēļas nogalē, Vorobjova/Mālnieka ekipāža guva uzvaru klasē 2 (N4 grupas mašīnas), kā arī trešo vietu absolūtajā ieskaitē. Tikmēr latviešu spēcīgākie konkurenti Igors Bulancevs/Marina Daņilova no Latvijas rallija komandas “Prospeed” šajā sacīkstē izstājās, paliekot bez punktiem.

Rezultātā klasē 2 šobrīd Vorobjovs/Mālnieks sakrājuši 203 punktus (Elektrēnos bija vienas dienas sacīkste, tāpēc par uzvaru pienācās nevis 42, bet 35 punkti), kamēr Bulancevs/Daņilova šobrīd ir iekrājuši tikai 107 punktus. Trešajā vietā ar 97 punktiem seko lietuvieši Linas Vaškys/Laurynas Paškevičius.

Pēc noslēdzošā posma viens sliktākais rezultāts Vorobjovam/Mālniekam tiks atskaitīts, līdz ar to teorētiski titulu vēl var izcīnīt Bulanvecs/Daņilova, lai gan šāda iespējamība ir salīdzinoši ļoti maza.

Ja krievu sportistu ekipāža uz pēdējo sacīksti nedosies, Vorovjovs/Mālnieks titulu jau būs garantējuši un uz starta visticamāk izies ar kādu no “Vorobjovs Racing” piederošajiem A+ klases auto, kam ir lielāks maksimālais ātrums, līdz ar to daudz labākas iespējas sacensties par uzvaru kopējā ieskaitē. “DHL Rally Elektrenai 2015” sacensībās absolūtās ieskaites uzvarētāju Vaidotas Žala/Žygimantas Žala maksimālais ātrums bija pat par vairāk nekā 40 km/h lielāks nekā Vorobjovam/Mālniekam, kuri startēja ar N4 klases auto, šādā veidā zaudēto laiku cenšoties atvinnēt līkumos uz meistarības rēķina.

Lietuvas rallija čempionāta kopvērtējums klasē 2:

1. Vorobjovs/Mālnieks, 203
2. Bulancevs/Daņilova, 107
3. Vaškys/Paškevičius, 97
4. Jocius/Zvicevičius, 76
5. Michalauskas/Pagirskas, 64
6. Kočanskis/Mačela, 52

Tikmēr starp pilnpiedziņas (AWD) ekipāžām Lietuvas rallija čempionāta kopējā ieskaitē Vorobjovs/Mālnieks ar 135 punktiem ieņem otro vietu, zaudējot tikai klases 1 līderiem Vitautam Švedam/Žilvinam Sakalauskam, kuru kontā 148 punkti. Trešie pirms noslēdzošā posma ar 126 punktiem ir Žalas/Žalas ekipāža.

Lietuvas rallija čempionāta kopvērtējums AWD ieskaitē:

1. Švedas/Sakalauskas, 148
2. Vorobjovs/Mālnieks, 135
3. Žala/Žala, 126
4. Čapkauskas/šipkauskas, 88
5. Butvilas/Varža, 75
6. Samsonas/Šaučikovas, 61

Klasē 3 Lietuvas rallija čempionātā, kur konkurence ļoti neliela, pēc sešiem posmiem trešajā vietā turās Edgars Balodis/Inese Akmentiņa, kuri gan šogad startējuši tikai vienā no Lietuvas čempionāta posmiem. Viņu kontā 42 punkti un tuvākie sekotāji, kas arī piedalījušies tikai vienā no rallijiem, atpaliek 9 punktus. Pārliecinoši pirmie ar 172 punktiem ir Jonas Pipiras/Mindaugas Čepulis, kuri vienīgi no šīs klases aizvadījuši visus sešus notikušos posmus. Otrajā vietā ar 85 punktiem seko Laurynas Diržininkas/Mindaugas Raibužis.

Lietuvas rallija čempionāta kopvērtējums klasē 3:

1. Pipiras/Čepulis, 165
2. Diržininkas/Raibužis, 53
3. Balodis/Akmentiņa, 42
4. Rudaitis/Jankovskaja, 33

Vienas ass piedziņas (2WD) kopējā ieskaitē Lietuvas čempionātā Balodis/Akmentiņa ar 19 punktiem ieņem 12. vietu. Līderiem Paulius Nanartavičius/Ramūnas Nanartavičius ir 145 punkti.

Lietuvas rallija čempionāta pilni kopvērtējumi >>

Noslēdzošais Lietuvas rallija čempionāta posms “Classic Rally Druskininkai 2015” notiks 2. un 3. oktobrī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *