Situācija LRČ kopvērtējumā pirms “Rally Talsi”

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šīs nedēļas beigās atkal lielais rallijs – Talsu pusē startēs Latvijas čempionāta trešais posms. Gaidot spraigās cīņas, ielūkosimies, kāda ir situācija visu klašu kopvērtējuma tabulās pirms “Rally Talsi”.

LRC1

Šī brīža spēcīgākajā ieskaites grupā LRC1 par līderiem Latvijas čempionātā jau pēc rallija “Sarma” kļuva somi Kalle Rovanpera/Risto Pietilainens. Tā kā Jānim Vorobjovam/Andrim Mālniekam janvārī Gulbenē bija pirmais starts ar jauno “Mitsubishi Mirage RS Proto” automašīnu, un tai radās tehniskas problēmas, tobrīd sportisti bija tikai ceturtie. Vorobjovs uzvarēja rallijā “Kurzeme”, aiz sevis atstājot 15 gadus veco Rovanperu, taču soms nosargājis pirmo vietu čempionāta kopvērtējumā, kamēr Vorobjova ekipāža šobrīd pakāpusies uz otro vietu. Trešie ir Raimonds Kisiels/Arnis Ronis, kuri šogad startē ar jaudīgo “Škoda Fabia R5”. Visas trīs ekipāžas startēs arī “Rally Talsi”.

1. Kalle Rovanpera / Risto Pietiläinen, 30
2. Jānis Vorobjovs / Andris Mālnieks, 27
3. Raimonds Kisiels / Arnis Ronis, 23
4. Edijs Bergmanis / Edgars Grīns, 13
5. Dmitry Korolev / Aleksei Kurnosov,8
6. Radik Shaymiev / Maksim Tsvetkov, 6
7. Raul Jeets / Andrus Toom, 6
8. Guntis Lielkājis / Ivars Grošus, 5
9. Jānis Āzis / Ainars Princis, 4
10. Raimonds Strokšs / Gundars Kļaviņš, 4

LRC2

Par spīti neveiksmei “Kurzemē”, vadību LRC2 grupā saglabā Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis. “Sarmā” guvusi uzvaru, otrajā posmā Liepājas pusē pirms dažām nedēļām ekipāža avarēja un uz pjedestāla netika. Otro vietu pašlaik ieņem Igors Bulancevs/Marina Daņilova no Krievijas, kuri pirmajā posmā nepiedalījās, bet rallijā “Kurzeme” uzvarēja LRC2 ieskaitē. Trešo vietu ieņem Ainars Igaveņš/Gatis Cimdiņš, kuri “Kurzemē” nestartēja, taču atgriežas uz sacīkstēm Talsos.

1. Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis, 24
2. Igor Bulantsev / Marina Danilova, 15
3. Ainars Igaveņš / Gatis Cimdiņš, 12
4. Alexander Gorelov / Igor Skuridin, 12
5. Sergey Popov / Andrey Galkevich, 11
6. Sergei Remennik / Mark Rozin, 11
7. Alexander Mikhaylov / Normunds Kokins, 8
8. Sergey Uger / Maria Uger, 6

LRC3

16 gadus vecais Mārtiņš Sesks un viņa stūrmanis Reinis Vilsons šobrīd kļuvuši par līderiem LRC3 vērtējumā. “Sarmā” ekipāžai otrā vieta, bet “Kurzemē” Seskam pirmo reizi karjerā izdevās uzvarēt, kas ļāva pakāpties uz pirmo vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Somi Jonass Tokē/Jani Salo, kuri uzvarēja “Sarmas” rallijā, “Kurzemē” nestartēja un nebūs ierindā arī Talsu posmā – viņa jau šobrīd atkrituši ārpus “Top 3”. Otrie LRC3 ieskaitē ir lietuvieši Jonass Pipirs/Mindaugs Čepulis, bet trešie – Daņila Belokoņs/Toms Freibergs. Jāpiemin, ka Talsos sezonas līderi Sesks/Vilsons startēs ar jaunu auto – “Peugeot 208 R2”. Startēs arī Pipirs un Belokoņs.

1. Mārtiņš Sesks / Reinis Vilsons, 28
2. Jonas Pipiras / Mindaugas Čepulis, 20
3. Daņila Belokoņs / Toms Freibergs, 17
4. Joonas Tokee / Jani Salo, 15
5. Miko-Ove Niinemäe / Martin Valter, 10
6. Denis Rostilov / Alexey Ignatov, 10
7. Nikolay Gryazin / Yaroslav Fedorov, 7
8. Emīls Blūms / Rūta Lībiete, 4

RK1

Grupā RK1 pēc diviem posmiem līderi ir lietuvieši Egidijs Valeiša/Povils Reiss, kuriem sezonas ievadā posmos otrā un pirmā vieta. Arvis Vecvagars/Gints Gaiķis ierindojas otrajā vietā, abos pirmajos posmos guvuši trešās vietas. Tikmēr Andis Neikšāns/Aivis Aizsilnieks, kuri uzvarēja rallijā “Sarma”, bet “Kurzemē” uz starta neizgāja, pašlaik trešie. “Rally Talsi” redzēsim gan Valeišas, gan Vecvagara ekipāžas, taču Neikšānam dalība “Sarmā”, kā ierasts pēdējās sezonās, bija tikai viens no, iespējams, nedaudzajiem startiem, ko no viņa varam sagaidīt visa gada laikā.

1. Egidijus Valeiša / Povilas Reisas, 29
2. Arvis Vecvagars / Gints Gaiķis, 21
3. Andis Neikšāns / Aivis Aizsilnieks, 17
4. Ričards Vīksna / Mārtiņš Meldrājs, 12
5. Karl Martin Volver / Margus Jõerand, 1

Juniori

Latvijas rallija čempionāta Junioru ieskaitē vadībā Mārtiņš Sesks, kurš aiz sevis atstāj lietuvieti Jonasu Pipiru un Daņilu Belokoņu, identiski kā LRC3 grupas ieskaitē.

1. Mārtiņš Sesks, 34
2. Jonas Pipiras, 21
3. Daņila Belokoņs, 17
4. Joonas Tokee, 16
5. Miko-Ove Niinemäe, 12
6. Nikolay Gryazin, 12
7. Ričards Vīksna, 8
8. Karl Martin Volver, 5
9. Emīls Blūms, 4

Komandas

“Vorobjovs Racing” vienība, ko šogad pārstāv Jāņa Vorobjova, Gata Vecvagara, Aleksandra Gorelova, Martina Samsona un Daņilas Belokoņa ekipāžas, pēc diviem posmiem ir vadībā komandu ieskaitē. Otro vietu pašlaik ieņem “ASRT Rally Team”, kuras sastāvā šosezon brauc tādi piloti kā Edijs Bergmanis, Emīls Blūms, Dmitrijs Feofanovs, Sergejs Popovs, Ainars Igaveņš un Pjotrs Turkins. Trešajā vietā Ralfa Sirmača, Raula Jētsa, kā arī brāļu Nikolaja un Vasīlija Grjazinu pārstāvētā “Sports Racing Technologies” komanda, kas startēja tikai “Sarmā”, un galvenokārt koncentrējas dalībai Eiropas rallija čempionātā.

1. Vorobjovs Racing, 35
2. ASRT Rally Team, 18
3. Sports Racing Technologies, 6
4. Prospeed – Uralasbest, 6
5. Neiksans Rally Sport, 5