Sesks/Francis otro gadu pēc kārtas triumfē ERC posmā ‘Tet Rally Liepāja’

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Arī sacensību noslēdzošajā dienā parādījuši pārliecinošu sniegumu, otro gadu pēc kārtas Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmā “Tet Rally Liepāja” uzvaru guvuši mājinieki Mārtiņš Sesks un Renārs Francis. Finišā sezonas kopvērtējuma līdera jaunzēlandieša Haidena Padona ekipāžu latvieši apsteidza par vairāk nekā 40 sekundēm.

Sestdien Sesks/Francis neuzvarēja tikai vienā no pieciem notikušajiem ātrumposmiem, dienu pabeidzot 28 sekundes priekšā Padonam. Šodien mūsu sportisti bija ātrākie trijos no četriem ātrumposmiem un sacensības noslēdza jau 41 sekundi priekšā.

Seska ekipāža SS7 ar niecīgu pārsvaru pārspēja Miko Heikili, tāpat arī SS8 bija ātrākā, kamēr somu pilots ieņēma otro vietu. Abas reizes Padons bija trešais un turpināja atpalikt rallija kopvērtējumā no līderiem. Tikai SS9 latvieši neuzvarēja, ieņemot trešo vietu un zaudējot gan Heikilem, gan Madsam Ostbergam, kamēr Padons bija vēl lēnāks.

“Power Stage” ātrumposmā Sesks/Francis guva uzvaru, ar nieka 0.005 sekunžu pārsvaru pārspējot Padonu un nodrošinot iespēju tikt pie maksimālā papildus punktu skaita.

Trešo vietu šīs dienas laikā noturēja norvēģu pilots Ostbergs, kurš bija vairāk nekā minūti lēnāks par uzvarētājiem. Jāpiebilst, ka gan Padons, gan Ostbergs iepriekš ar labiem rezultātiem startējuši pasaules čempionātā WRC klasē.

Pēc ne tik sekmīgiem pirmajiem diviem posmiem, Sesks/Francis tagad uzvarējuši jau divos posmos pēc kārtas, jo nesen izcīnīja pirmo vietu arī “Rally Poland”. No 6. līdz 8. jūlijam Zviedrijā pirmo reizi notiks “Royal Rally of Scandinavia”, kas būs pēdējais grants posms šajā ERC sezonā. Pēdējās trīs sacīkstes risināsies uz asfalta.

“Tet Rally Liepāja” rezultāti:

Pilni rezultāti >>

ERC kopvērtējums pēc 4. posma:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *