Samsons ar unikālo BMW pārliecinoši uzvar “Rally Talsi” kvalifikācijā

Ar lietuviešu Martina Samsona/Mindauga Varžas pārliecinošu uzvaru šovakar noslēdzās Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu posma “Rally Talsi” kvalifikācija.

Kvalifikācijā piedalījās 25 pilnpiedziņas ekipāžas, katra pa vienai reizei veicot 3.9 km garo ātrumposmu. Ātrākās 14 vēlāk sacensību atklāšanas ceremonijas laikā, kvalifikācijas rezultātu secībā varēs izvēlēties starta pozīcijas sestdienas ātrumposmiem.

Kvalifikācijas uzvarētājs Martins Samsons startē ar unikālu pilnpiedziņas BMW M3X automašīnu, zem “Vorobjovs/Samsonas Racing” komandas nosaukuma. Savā mēģinājumā viņš sasniedza laiku 2 minūtes un 21.37 sekundes, pārliecinoši apsteidzot tuvākos sekotājus.

Otrajā vietā ierindojās somu sportistu Kalles Rovanperas/Risto Pietilainena ekipāža ar “Škoda Fabia S2000”, taču no Samsona/Varžas viņi atpalika 4.37 sekundes. Trešo vietu izcīnīja latvieši Raimonds Kisiels/Arnis Ronis ar “Škoda Fabia R5” automašīnu. Viņi uzvarētājam zaudēja 4.48 sekundes. Turpat netālu, ceturtajā pozīcijā ierindojās Lietuvas sportisti Vaidots Žala/Augusts Žala, kuri startē ar “Mitsubishi Lancer Evo”.

Labāko četrpadsmitniekā no mūsējiem iekļuva arī Guntis Lielkājis/Ivars Grošus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”, sestie), Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo X”, astotie), Raimonds Strokšs/Gundars Kļaviņš (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”, devītie), Edijs Bergmanis/Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evo”, desmitie), kā arī Aivis Egle/Andis Dauga (“Mitsubishi Lancer Evo”, divpadsmitie) un Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (“Mitsubishi Mirage”, četrpadsmitie).

Jāpiemin, ka Svilis/Pūķis bija ātrākie no LRC2 grupas ekipāžām.

Savukārt starp 14 ātrākajiem no latviešu ekipāžām neiekļuva Jānis Berķis/Edgars Čeporjus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”, 15.) un Ainārs Igaveņš/Uldis Znotiņš (“Mitsubishi Lancer Evo IX”, 24.).