Rallijs Latvija uzvaru izcīna Andis Neikšāns / Pēteris Dzirkals

Info: Viesturs Kundziņš
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Ar Anda Neikšāna / Pētera Dzirkala uzvaru vakar, 25. septembrī, noslēdzās Latvijas autorallija čempionāta septītais posms „Rallijs Latvija”. Kā otrie finišēja Jānis Feldmanis / Anrijs Jesse, savukārt trešo rezultātu uzrādīja Māris Neikšāns ar stūrmani Ringoldu Bērziņu.

Rallija otrā diena gan sportistiem, gan skatītājiem sniedza ne vienu vien aizraujošu mirkli. Pēc pirmajiem diviem dienas ātrumposmiem Ķemeru pilsētas ielās sekoja divi grants ātrumposmi Tukuma apkārtnē, kuros, tehnisku problēmu vai avāriju dēļ, bija spiestas izstāties deviņas ekipāžas.

N4 ieskaitē „Rallijs Latvija” laikā pārliecinošs līderis bija Andis Neikšāns, savukārt par pārējām godalgotajām vietām ļoti spraigi cīnījās Aivis Egle, Māris Neikšāns, Jānis Dūcis un Jānis Vorobjovs. Tomēr Jāņa Dūča ekipāža piedzīvoja avāriju, savukārt Aivja Egles uzrādītie rezultāti pēc sacensību noslēguma netika ieskaitīti, jo viņa auto neatbilda tehniskajiem noteikumiem. Rezultātā trešo vietu N4 klasē izcīnīja Jānis Vorobjovs / Guntars Zicāns, otrie Māris Neikšāns / Ringolds Bērziņš, bet kā pirmie Andis Neikšāns / Pēteris Dzirkals.

„Protams, esam apmierināti ar sasniegto rezultātu gan šajā rallijā, gan čempionāta kopvērtējumā. Ļoti patika šis rallija formāts. Tas bija jauns, interesants un izaicinošs. Arī otrās dienas noslēdzošais ātrumposms bija labs – prasa lielu meistarību un precizitāti, lai to veiktu ātri,” pēc finiša stāsta Andis Neikšāns. „Vairākos ātrumposmos spējām pārspēt Jari Ketomā, kas noteikti ir labs rezultāts, ņemot vērā, ka viņš ir viens no pasaules Top braucējiem, turklāt šobrīd brauc ar spēcīgāku tehniku,” Andi papildina viņa stūrmanis Pēteris Dzirkals.

A+ ieskaitē uzvaru izcīnīja Jānis Feldmanis / Anrijs Jesse, kuri trasē devās ar R4 klases automašīnu. Otrie palika Nauris Berķis / Olafs Berķis, bet kā trešā finišēja Mika Ernstsona / Riharda Rāviņa ekipāža. Savukārt 2WD ieskaitē ātrākie izrādījās kaimiņi no Igaunijas – Markus Abrams / Jarmo Vosa ar Honda Civic Type-R. Otro vietu izcīnīja Ivo Ķilpis, bet uz pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Vitauts Baranausks.

„Līdz ar „Rallijs Latvija” ir noslēgusies arī Latvija autorallija sezona un prieks, ka trasē arī šoruden varējām vērot daudz sportistu un ļoti aizraujošas cīņas. „Rallijs Latvija” norisinās jau 15. gadus tādēļ vēlos pateikties Norbertam Mančinskim un Jurim Sprūdem, kuri šo ralliju rīkoja pirms manis un ir izveidojuši lielisku tradīciju. Vēlos pateikties arī visiem rallija atbalstītājiem, kuri palīdzēja veidot šīs sacīkstes,” saka rallija organizators Jānis Krastiņš.

„Rallijs Latvija” laikā tika izcīnītas arī vairākas specbalvas. Uzņēmums „Rallystore.lv” pasniedza balvu Anda Neikšāna / Pētera Dzirkala ekipāžai, kura, starp N4 klases ekipāžām, visātrāk veica „Rallystore.lv” ātrumposmu (PS9). Jari Ketomā / Mika Stenberga ekipāža saņēma Jūrmalas Domes specbalvu par visātrāk veiktajiem Jūrmalas ātrumposmiem, savukārt Jānis Vorobjovs saņēma apbalvojumu no SIA „Neste Latvija” par visātrāk (starp latviešu ekipāžām) veikto „Neste” nakts ātrumposmu (PS6). Arī ceļojošais Aleksandra Karamiševa tika pasniegts Jānim Vorobjovam, jo viņa pilotētā ekipāža visātrāk (starp latviešu ekipāžām) veica Latvijas autorallija čempionāta šīs sezonas pēdējo grants ātrumposmu.

Ar pilniem rallija rezultātiem iespējams iepazīties šeit: autorally.lv/2011/pid/07/docs/official-results/Overall.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *