Rallijam “Sarma” pieteikušās 89 ekipāžas

89 ekipāžas ir pieteikušās Latvijas rallija čempionāta pirmajam posmam “Sarma 2015”, kas šajā nedēļas nogalē, 23. un 24. janvārī, norisināsies Apē un Gulbenē.

Ieskaites grupā LRČ1 startēs 13 ekipāžas. No pašmāju braucējiem jāizceļ Guntis Lielkājis, kurš jau rallijsprintā “Alūksne” nodemonstrēja, ka pārsēšanās uz pilnpiedziņas mašīnu viņam izdevusies veiksmīga. Tāpat šajā grupā cīnīsies Jānis Berķis, kam iesildīšanās Alūksnē beidzās ar salauztu auto un nesasniegtu finišu. Spēcīgs noteikti varētu būt arī Gatis Vecvagars, bet no pašmāju braucējiem uz starta stāsies arī Ainārs Šusts un Elviss Hermanis.

Aizraujošākās cīņas, iespējams, risināsies LRČ2 ieskaites grupā (N4 klase), kur Alūksnē aizsākto cīņu varēs turpināt pašreizējais Latvijas čempions Jānis Vorobjovs un Andis Neikšāns, kurš kādu laiku ar pilnpiedziņas mašīnām nebija braucis, tomēr šī gada pirmajās sacensībās izrādījās par Vorobjovu ātrāks. Viņiem konkurenci noteikti mēģinās sastādīt Mārtiņš Svilis, kurš arī nolēmis stāties uz starta “Sarmā”. No ārvalstu spēcīgākajiem pilotiem jāizceļ igauņi Timmu Korge, Rainers Auss un Sīms Plangi. Kopumā šajā grupā būs 12 ekipāžas.

Visbeidzot, LRČ3 ieskaites grupā pieteiktas 15 mašīnas. Pašreizējais čempions Ralfs Sirmacis šogad ir nomainījis komandu un startēs SRT vienības sastāvā, braucot ar jauno “Peugeot 208 R2”. Tā viņam būs debijas sacīkste pie šī auto stūres. Tādas pašas mašīnas būs arī viņa komandas biedriem Vasīlijam Grjazinam un Nikolajam Grjazinam, kuram šī ir pirmā sezona rallijā. “LMT Autosporta Akadēmija” arī ieradusies pilnā sastāvā un startēs ar Emīlu Blūmu, kā arī jaunpienācējiem Tomu Lielkāji un Mārtiņu Sesku. Spēcīgu konkurenci viņiem sastādīs igauņi Karls Martins Volvers, Kenets Seps un Gustavs Krūda.

Rallija “Sarma 2015” dalībnieku saraksts >> 

Jāpiemin arī, ka reizē šis būs ne vien Latvijas (33 ekipāžas), bet arī Igaunijas rallija čempionāta (37 ekipāžas) atklāšanas posms, kā arī Latvijas rallijsprinta čempionāta (27 ekipāžas) otrais posms.

Sacensības startēs jau piektdien, kad norisināsies pirmie četri ātrumposmi Apes apkaimes ceļos. Sestdien rallijs turpināsies Gulbenes pusē un tiks veikti vēl seši ātrumposmi. Abās dienās sportisti ar laika kontroli veiks 121.06 kilometrus.

Ātrumposmu programma >>

Info: autorally.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *