OKartes Autosporta Akadēmijas uzsāk finiša spurtu – fināls jau pēc mēneša!

Info: Mārtiņš Dzenītis, OKartes Autosporta Akadēmijas preses sekretārs
Foto: Dace Janova, fotoaģentūra “4rati”

Vēl tikai nedaudz vairāk par mēnesi atlicis, līdz mēs uzzināsim pirmo OKartes Autosporta Akadēmijas laureātu – jauno Latvijas autosportistu, kurš balvā iegūs pilnībā apmaksātu startu 2012. gada Latvijas rallija čempionātā ar Ford Fiesta R2 automašīnu.

Jauno Latvijas autosporta talantu attīstības programmas OKartes Autosporta Akadēmija nolikums paredz, ka sportisti tiek vērtēti sacensībās, kurās viņi startē 2011. gada sezonas laikā, kā arī divās speciāli veidotās atlases kārtās. Sacensībās tiek vērtēts jaunieša sportiskais rezultāts, kā arī viņa sniegums trasē un mārketinga atdeve – vai viņš labi runā intervijās, un vai izmanto sponsoru atribūtiku. Savukārt atlases kārtās sportistus vērtē žūrija pēc viņu snieguma trasē.

Summējot sacensībās un atlases kārtās uzrādītos rezultātus, deviņi labākie jaunieši iegūs iespēju startēt finālsacensībās 15. oktobrī Biķernieku trasē, kur viņiem pievienosies viens līdzjutēju iebalsots jaunietis. Balsojumu iespējams veikt www.autoakademija.lv.

Pēdējā no atlases kārtām tika aizvadīta 4. septembrī Mūsas sporta kompleksā Bauskā. Pēc tās žūrija jau sastādījusi galveno fināla pretendentu loku. Tomēr Dainars Dambergs, OKartes Autosporta Akadēmijas vadītājs, uzsver, ka pēdējās aizvadāmās sacensības vēl daudz ko var mainīt: „Mēs vēlamies atbalstīt jauniešus, kuri ir īsti cīnītāji, tāpēc gulēšana uz lauriem un nepiedalīšanās sacensībās var pamatīgi iedragāt viņu cerības uz vietu finālā. Vai gluži otrādi – izcili rezultāti gada pēdējās sacensībās var jaunietim pavērt durvis uz finālsacensībām! Priecē, ka Latvijā ir daudz jaunu un perspektīvu autosportistu. Atlases kārtās redzam – jaunieši cīnās, brauc no visas sirds, un mēs esam pārliecināti, ka starp šiem jaunajiem autosportistiem ir arī kāda nākotnes autosporta zvaigzne! Mūs ir patīkami pārsteidzis jauniešu ātrums sacensībās – gada laikā OKartes Autosporta Akadēmijas audzēkņi ir izcīnījuši vairāk nekā 30 uzvaras sacensībās!”

Sportistiem ir atlikušas vēl trīs nedēļas, lai parādītu savu ātrumu autosporta sacensībās – pēdējie mači, kuri tiks vērtēti OKartes Autosporta Akadēmijas ieskaitē, ir „Rallijs Latvija” 24. un 25. septembrī. Līdz tam jaunieši vēl var sevi pierādīt arī divos folkreisa mačos, kā arī pa vienām supersprinta, vasaras sprinta, autokrosa un auto šosejas sacensībām. Pēc tam visu OKartes Autosporta Akadēmijas audzēkņu sniegumu gada garumā izvērtēs žūrija, kura 5. oktobrī nosauks deviņus finālistus. Līdz 10. oktobrim risināsies balsošana mājas lapā www.autoakademija.lv, un 11. oktobra rītā jau zināsim arī desmito finālistu. Visi 10 finālā iekļuvušie 15. oktobrī ar sporta mašīnām sacentīsies Biķernieku sporta bāzē, cīnoties par galveno balvu – Latvijas rallija čempionāta sezonu ar Ford Fiesta R2 automašīnu.

Vairāk par OKartes Autosporta Akadēmiju – www.autoakademija.lv. Projektu atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford. Tehnisko atbalstu nodrošina Chiptuning.lv un auto drošības laboratorija Guard Lab, informatīvi atbalsta Ātruma Cilts, Go4Speed.lv, Radio 101 Rūc un Autosporta programma Nr.1.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *