OKartes Autosporta Akadēmijai necerēti panākumi – dubultuzvara Halls Winter Rally

Info: Mārtiņš Dzenītis, OKartes Autosporta Akadēmijas preses sekretārs
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Utenas pilsētā Lietuvā beidzies Latvijas autorallija čempionāta pirmais posms – Halls Winter Rally. Jau savā pirmajā sacīkstē tās pastāvēšanas vēsturē dubuluzvaru izcīnīja OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komanda – sensacionālu triumfu (pirmais rallijs sportista karjerā!) R2 klasē guva ekipāža Kārlis Nebars / Gundars Berķis, bet otrajā vietā šajā kategorijā ierindojās Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs. Turklāt OKartes Autosporta Akadēmija izcīnīja uzvaru arī komandu vērtējumā!

Jau no pirmajiem ātrumposmiem OKartes Autosporta Akadēmijas komanda sevi pierādīja kā vieni no favorītiem uz uzvaru R2 klasē. Sākotnēji līderos izvirzījās Mārcis Ķenavs / Aleksandrs Innuss, taču 3.ātrumposmā ekipāžai sanāca nobraukt no ceļa, salocīt aizmugurējo piekari, un izstāties. Taču tad necerētu ātrumu demonstrēja rallija debitanti Kārlis Nebars / Gundars Berķis un, uzvarot pēdējos trīs no četriem ātrumposmiem, finišēja pirmajā vietā!

Tūdaļ aiz Nebara finišēja otra OKartes Autosporta Akadēmijas ekipāža Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs, kļūstot par R2 klases pēdējā ātrumposma – Power Stage – uzvarētājiem un izcīnot divus papildus punktus Latvijas rallija čempionāta kopvērtējumā.

„Šī ir fantastiska diena,” prieku neslēpa Kārlis Nebars, kurš rallija laikā svinēja savu vārda dienu. „Noteikti labākā vārda diena manā mūžā! Pirms rallija uz panākumiem necerēju, taču vēlējos uzzināt, cik tālu atpalieku no līderiem. Beigās sanāca, ka varam ar līderiem pat cīnīties! Uzvarēt savā pirmajā rallijā karjerā – tā ir fantastiska sajūta! Vēlos pateikt lielu paldies draugiem, kuri man noticēja un palīdzēja savākt nepieciešamo finansējumu startam Latvijas čempionātā, kā arī OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komandai, kura man deva iespēju debitēt lielajā rallijā! Jāpaiet kādam laikam, lai saprastu, kas īsti ir noticis – skaidrs, ka šobrīd jūtos fantastiski un vārdos nevaru īsti aprakstīt savas emocijas!”

Ralfs Sirmacis atzina, ka viņa vērtējums par ralliju ir divejāds: „Protams, otrā vieta nav slikta, lai gan mērķim vienmēr ir jābūt uzvarēt! Manu ralliju izbojāja nepareiza riepu izvēle pirmajiem ātrumposmiem, taču tāds ir rallijs. Kopumā esmu labi sapraties ar mašīnu, un vēlos ar katru sacensību kļūt arvien ātrāks! Pēc divām nedēļām rallijā „Sarma” ceru nostartēt vēl labāk!”

Mārcis Ķenavs atzīst: „Braucām ātri. Varbūt pārāk ātri, jo rallijstomēr bija ļoti viltīgs un kļūdas nepiedeva. Vietā, kur salocījām piekari, nobraucām no trases par aptuveni pus metru. Milzīgs prieks par komandu! Izcīnīt pirmās divas vietas un triumfēt komandu vērtējumā jau savā pirmajā rallijā – tā ir fantastika! Komanda kopā ir paveikusi fantastisku darbu un ceru ka spēšu tai izcīnīt daudz punktus jau nākamajā rallijā – „Sarma” pēc divām nedēļām!”

Vairāk par OKartes Autosporta Akadēmiju – www.autoakademija.lv. Projekta ģenerālsponsors ir OKarte. Projektu atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford. Tehnisko atbalstu nodrošina Chiptuning.lv, informatīvi atbalsta Ātruma Cilts, Go4Speed.lv, Radio 101 Rūc un Autosporta programma Nr.1.

Rallija „Halls Winter Rally” neoficiālie rezultāti
Absolūtā ieskaite

1. J.Vorobjovs/G.Zicāns (LV, Vorobjovs Racing, Mitsubishi Evo X) 1.06:28,4
2. D.Butvilas/R.Vaitkevičius (LT, Mitsubishi Evo X) +22,6
3. K.Koitla/A.Ots (EE, Mitsubishi Evo IX) +26,5
4. V.Švedas/Ž.Sakalauskas (LT, Mitsubishi Evo X) +40,2
5. A.Egle/A.Dauga (LV, Rector R-Evolution Racing, Mitsubishi Evo X) +1:15,0
6. M.Svilis/A.Aizsilnieks (LV, Latvijas Mobilā Telefona RK, Mitsubishi Evo VIII) +1:24,7

2WD/R2 ieskaite
1. K.Nebars/G.Berķis (LV, OKartes Autosporta Akadēmija, Ford Fiesta R2) 1.13:35,7
2. R.Sirmacis/M.Kulšs (LV, OKartes Autosporta Akadēmija, Ford Fiesta R2) +45,1

3. P.Nanartavičius/R.Nanartavičius (LT, Renault Clio) +2:23,5
4. I.Taletavičius/A.Pivoras (LT, Renault Clio) +2:42,4
5. K.Raišys/R.Lukauskas (LT, Honda Civic) +3:04,2
6. L.Vaškys/L.Paškevičius (LT, Renault Clio) +4:05,2

Komandu ieskaite
1. OKartes Autosporta Akadēmija 16 punkti

2. Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda 9 punkti
3. R-Evolution / Rector Racing 6 punkti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *