Lukjaņuks uzvar “Kurzemē”, Sirmacis kļūst par Latvijas čempionu

Ar krievu autosportista Alekseja Lukjaņuka uzvaru sestdien noslēdzās rallijs “Kurzeme 2014”. Otro vietu pēc spraigas cīņas pēdējā ātrumposmā izrāva igaunis Markuss Abrams, bet trešo vietu guva mājinieks Mārcis Ķenavs.

Jānis Vorobjovs bija līderis pēc piektdienas ātrumposmiem, bet rallija pēdējā ātrumposmā no otrās vietas atkrita uz ceturto. Lai gan sestdienu viņš sāka no pirmās pozīcijas, vairākas ekipāžas atradās viņam ļoti cieši aizmugurē, kā rezultātā izvērtās aizraujoša cīņa gan par uzvaru un atlikušajām divām vietām uz pjedestāla.

Sākotnēji, pēc pirmā no sestdienas ātrumposmiem, Vorobjovs nosargāja pirmo vietu, bet pēc nākamā ātrumposma līdera godu nodeva igaunim Sīmam Plangi. Tomēr arī tas bija uz īsu laiku, jo 18 km garajā rallija astotajā ātrumposmā viņus piemeklēja tehniskas problēmas, bet uzvarēja un pirmo vietu absolūtajā ieskaitē pārņēma Lukjaņuks, kurš sacīkšu otro dienu sāka no trešās pozīcijas. Lukjaņuks vēlāk tikai palielināja pārsvaru pār konkurentiem un finišā iebrauca jau 42 sekundes priekšā tuvākajam sekotājam.

Ja Aleksejs Lukjaņuks stabilā pirmajā vietā iekārtojās jau kādu laiku pirms rallija “Kurzeme” beigām, pārējo goda pjedestāla pozīciju īpašnieki tika noskaidroti vien sasprintā cīņā pēdējā ātrumposmā Liepājā.

Markuss Abrams pirms pēdējā 2.8 km garā ātrumposma bija ceturtais, taču ar lielisku rezultātu pašās beigās pacēlās par divām pozīcijām uz augšu un izcīnīja otro vietu absolūtajā ieskaitē. Tikmēr Jānis Vorobjovs šoreiz izšķirošajā kaujā nebija tik veiksmīgs un pēdējā ātrumposmā divas vietas pazaudēja, priekšā palaižot arī liepājnieku Mārci Ķenavu, rezultātā paliekot aiz pjedestāla.

R5 klasē uzvaru guva Mārtiņš Svilis, kurš šajā rallijā kļuva par pirmo latvieti pie R5 auto stūres. Divu riteņu piedziņas kategorijā pēc cīņas pēdējā ātrumposmā pirmo vietu nosargāja Andis Neikšāns. Savukārt R2 klasē uzvara igaunim Sanderam Parnam, kurš par 9 sekundēm apsteidza Emīlu Blūmu. Ralfs Sirmacis šoreiz tikai ceturtais, taču ar to pietika, lai trešo gadu pēc kārtas nodrošinātu sev čempiona titulu R2 klasē.

Sezona noslēgsies 18. un 19. augustā ar ralliju “Latvija 2014”.

Rallija “Kurzeme 2014” kopvērtējums:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Aleksejs Lukjaņuks Mitsubishi Lancer Evo X 55:42.56
2. Markuss Abrams Mitsubishi Lancer Evo X +42.27
3. Mārcis Ķenavs Mitsubishi Lancer Evo X +43.43
4. Jānis Vorobjovs Mitsubishi Lancer Evo X +50.11
5. Rolands Murakas Mitsubishi Lancer Evo X +59.15
6. Mārtiņš Svilis Ford Fiesta R5 +1:36.09
7. Martins Samuitis Mitsubishi Lancer Evo X +2:02.24
8. Benedikts Vanags Subaru Impreza WRC +2:20.99
9. Igors Bulancevs Mitsubishi Lancer Evo X +2:29.35
10. Radiks Šajmijevs Peugeot 207 S2000 +2:37.08

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *