Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai negaidīta uzvara Lietuvā

Info:Mārtiņš Dzenītis
Foto: R. Volonts (V4Motors)

Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, gatavojoties Production Car WRC pasaules čempionāta posmam Norvēģijā, aizvadījuši sacensību „Winter Rally 2009″, kas bija Latvijas autorallija čempionāta pirmais posms. Pašiem negaidot šādu rezultātu, „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāža izcīnīja uzvaru N4 klasē, absolūtajā ieskaitē iegūstot otro vietu.

Sacensības Neikšāns/Dzirkals sagaidīja bez lieka sasprindzinājuma – tā kā rallijā tika izmantota treniņu automašīna un cīņa par Latvijas čempiona titulu šogad nav dueta primārais uzdevums, varēja domāt par dažādu nianšu pieslīpēšanu un necīnīties par sekundēm. Neskatoties uz to, rallijā tika izcīnīta uzvara. Starp citu, šī ir jau trešā sezona pēc kārtas, kad „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” piloti izcīna uzvaru Latvijas čempionāta pirmajās sacīkstēs N4 klasē. 2007. gadā rallijā „Sarma” triumfēja Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons, gadu vēlāk viņu panākumu atkārtoja Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, bet šosezon Andis sezonu atklāja ar uzvaru „Winter Rally”.

„Šī uzvara nāca diezgan negaidīti. Rallija astoto no 12 ātrumposmiem uzsākām kā ceturtie N4 klasē, bet tad vienā un tajā pat līkumā avarēja divi no pirmā trijnieka pilotiem – lietuvieši Vītauts Šveds un Deivids Jociuss, un dēļ šī negadījuma nācās ciest arī Aivja Egles duetam, kurš arī bija mums priekšā. Tādējādi nokļuvām sacīkstes līderpozīcijās un noturējām tās līdz finišam,” komentē Andis Neikšāns. „Finišā mūs no otrās vietas ieguvēja Aivja Egles šķīra tikai pāris sekundes!”

„Šis bija labs treniņš pirms Norvēģijas rallija. Triumfs N4 grupā ir papildus gandarījums, jo jebkurās sacīkstēs uzvaru izcīnīt ir ļoti liels prieks,” piebilst Pēteris Dzirkals. „Tagad jau pošamies uz pasaules čempionāta posmu Norvēģijā. Lai gan sacīkstes risināsies no 12. līdz 15. februārim, Andis uz Norvēģiju dodas jau nākamo sestdien, bet es viņam pievienošos pirmdien. Pasaules čempionātā startēsim jau ar kaujas automobili, kas tomēr ir ātrāks nekā Lietuvas sacīkstēs izmantotais.”

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” Latvijas čempionāta pirmajā posmā komandu vērtējumā izcīnīja otro vietu. Nākamās sacīkstes komandai plānotas jau aiznākamajā nedēļas nogalē – Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals startēs Norvēģijas rallijā, bet Māra Neikšāna ekipāža piedalīsies Latvijas čempionāta posmā „Sarma 2009″.

Bez ģenerālsponsora „Latvijas Mobilais Telefons SIA” „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandu” atbalsta arī kompānijas „Latvijas Valsts Meži”, „LEC”, „Gros Auto”, „Cramo”, „Neste Oil”, „Juneka” un „Agip”.

Rallija „Winter Rally 2009″ rezultāti Latvijas čempionātam N4 klasē:

Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals (Latvija, Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda, Mitsubishi Lancer Evo IX) 51 min. 31,3 sek., Aivis Egle/Mārtiņš Jerums (Latvija, Tieto/SEB Racing Team, Mitsubishi Lancer Evo IX) +3,5, Jānis Feldmanis/Juris Vilmanis (Latvija, Subaru Impreza N12) +1:18,8, Ramūns Čapkausks/Toms Šipkausks (Lietuva, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:32,5, Audrjus Višņausks/Edīns Pagirsks (Lietuva, Mitsubishi Lancer Evo IX) +2:16,7, Raimonds Strokšs/Anrijs Jesse (Latvija, RA Motosport, Mitsubishi Lancer Evo X) +4:20,3.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *