Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai – divas uzvaras rallijā Latgale 2010

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Latvijas autorallija čempionāta 5. posms – rallijs „Latgale 2010″ – noslēdzies ar „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāžas Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals uzvaru gan absolūtajā vērtējumā, gan N4 klasē. Komandu vērtējumā jau ceturto reizi piecos šīs sezonas posmos triumfēja „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda”.

Sacīkstes pirmo dienu pārliecinoši uzsāka Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala duets, dienu noslēdzot 14,03 sekundes priekšā tuvākajiem sekotājiem Jānim Vorobjovam/Guntaram Zicānam. Otrajā dienā ekipāža arvien palielināja savu atrāvienu no tuvākajiem sekotājiem – divus ātrumposmus līdz finišam tas sasniedza jau vairāk par pus minūti. Pēdējos divus dopus ekipāža nolēma veikt bez riska – līderpozīcija tiks saglabāta un uzvara rokā!

„Šis bija fantastisks rallijs, kurā sasniedzām lielisku rezultātu,” sacīja Andis Neikšāns. „Šajos ceļos nekad iepriekš nebijām braukuši, tādēļ sacensības gaidījām ar lielu nepacietību. Kopumā jāsaka, ka aizvadījām labu ralliju, lai gan vienmēr iespējams pabraukt vēl ātrāk. Patlaban esam izvirzījušies vadībā arī Latvijas čempionāta kopvērtējumā, tomēr priekšā vēl divi posmi – „Kurzeme” un „Latvija”. Mūsu mērķis ir pirmo reizi karjerā kļūt par Latvijas čempioniem!”

Neveiksmīga sacensība izvērtās otrai „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāžai Mārim Neikšānam/Raivim Jansonam. Rallija pirmajā ātrumposmā ekipāža uzrādīja otro labāko laiku, taču tad sākās problēmas ar dzinēja elektroniku un galu galā ekipāža bija spiesta izstāties.

„Uz sacensībām ieradāmies ar mērķi cīnīties par uzvaru, taču pievīla automašīnas elektronika. Otrajā ātrumposmā sāka niķoties dzinēja vadības bloks, kā rezultātā piedzīvojām dzinēja defektu,” par saviem piedzīvojumiem stāsta Māris Neikšāns. „Gribu pateikt milzīgu paldies visai mehāniķu brigādei, kura strādāja visu cauru nakti, un bija savedusi motoru kārtībā līdz svētdienas rītam. Diemžēl, izbraucot testu braucienus, atkārtojās problēmas ar dzinēja vadības bloku, un nolēmām cīņu neturpināt – tāpat skaidrs, ka vairāk par vienu vai diviem ātrumposmiem ar šādu defektu nobraukuši nebūtu. Tagad sūtīsim dzinēja vadības bloku uz Angliju, lai novērstu radušos defektu. Uz sezonas galveno startu – pasaules čempionāta posmu Somijā pēc trim nedēļām visam atkal jābūt labākajā kārtībā!”

Pēc aizvadītajiem pieciem Latvijas čempionāta posmiem Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals izvirzījušies Latvijas čempionāta līderpozīcijās ar 38 izcīnītajiem punktiem. Par četriem punktiem mazāk ir Aivim Eglem/Mārtiņam Jerumam, bet 28 punkti ir divām ekipāžām – Mārim Neikšānam/Raivim Jansonam un Jānim Vorobjovam/Guntaram Zicānam. Komandu vērtējumā „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” ir pārliecinoši pirmā ar izcīnītajiem 55 punktiem.

Nākamais starts „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai” – jūlija pēdējā nedēļā Somijā, kur risināsies pasaules rallija čempionāta posms „Neste Oil Rally Finland”. Tajā startēs abas komandas ekipāžas – Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals un Māris Neikšāns/Raivis Jansons.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *