Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda izcīna dubultuzvaru Lietuvā

Info: Mārtiņš Dzenītis

Gatavojoties nākamās nedēļas nogalē gaidāmajam Latvijas autorallija čempionāta posmam „BTA Rally Talsi”, abas „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāžas – Māris Neikšāns/Raivis Jansons un Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals – izcīnījušas dubultuzvaru Lietuvas rallija čempionāta otrajā posmā – rallijā „Vilnius 2010″. Šī komandai tās pastāvēšanas laikā ir pirmā dubultuzvara absolūtajā vērtējumā.

Lai gan komanda uz Viļņu devās kā uz treniņu sacensībām, un katra ekipāža rallija laikā izmantoja vien četras, turklāt lietotas, riepas, rezultāts iznāca negaidīti labs. Māris Neikšāns jau rallija pirmajā ātrumposmā izvirzījās vadībā, un šo pozīciju noturēja līdz pat sacensību beigām. Andis Neikšāns, savukārt, lieliski veica rallija pēdējos ātrumposmus, pašā pēdējā dopā apsteidzot pēdējo gadu ātrāko Lietuvas rallija pilotu Vītautu Švedu – Andim finišā otrā vieta.

„Šim rallijam mūsu ekipāžai bija citādāka pieeja,” stāsta sacensību uzvarētājs Māris Neikšāns. „Iepriekš treniņmačus braucām piesardzīgi, lai iebrauktos pirms atbildīgajiem startiem Latvijas čempionātā. Šoreiz jau treniņos piestrādājām pie taktikas, ka divreiz ātrumposms jāpieraksta, un pēc tam uzreiz jāgāž. Tā arī darīju Viļņā – pirmos ātrumposmus braucu ar maksimālo atdevi! Pārliecinājos – šāda taktika strādā! Pēdējos kilometros joprojām braucu ātri, taču lieki neriskējot – uzvara bija jau rokā, negribējās sastrādāt kādas muļķības.”

Andis Neikšāns, savukārt, atzina: „Pirmos ātrumposmus braucu ātri, taču neriskējot. Nelikās, ka zaudēsim daudz laika, taču rezultāts nebija pārāk iepriecinošs. Pēdējos ātrumposmos varēju kāpināt tempu un beigās finišējām otrie – mūsu komandai pirmā dubultuzvara tās pastāvēšanas vēsturē!”

Abas „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāžas atzīst, ka ir lieliski sagatavojušās nākamās nedēļas nogalē gaidāmajām sacensībām „BTA Rally Talsi”. Lai gan Viļņas panākumu Talsos atkārtot būs ļoti grūti, komanda stāsies uz starta tikai ar vienu uzdevumu – izcīnīt uzvaru N4 klasē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *