LAF stratēģija saistībā ar ziemas autosporta pasākumiem

Info: Viesturs Saukāns, LAF preses dienesta vadītājs
Foto: Dace Janova, fotoaģentūra “4rati”

Latvijas autosportā gada pirmie mēneši allaž izmantoti ziemas sacensību aizvadīšanai dažādos vērtējumos un ieskaitēs. 2012. gads sācies bez sniega, ievērojama sala un citiem klasiskiem ziemas sacensību elementiem. Latvijas Automobiļu federācijas Rallija, Standartauto un Krosa komisijas, kurām paredzēti ziemas pasākumi, noteikušas stratēģiju kalendārā paredzētajiem notikumiem.

Janvārī un februārī paredzēts turpināt jau decembrī startējušo Latvijas ziemas autosprinta čempionātu, uzsākt Latvijas rallija un rallijsprinta čempionātu, kā arī startēt folkreisa un autokrosa ziemas kausa sacensības. Tomēr šobrīd laika apstākļi ievērojami ietekmē šos plānus.

LAF Rallija komisijas uzmanības centrā ir Latvijas čempionāta kandidātrallijs „Alūksne 2012” (20.-21. janvāris), Latvijas čempionāta pirmais posms Lietuvā „Halls Winter Rally 2012” (27.-28. janvāris), kā arī Latvijas čempionāta otrais posms, rallijs „Sarma 2012” (11.-12. februāris). Alūksnes un Gulbenes ralliji ir arī LAF Standartautomobiļu komisijas pārraudzībā esošā Latvijas rallijsprinta čempionāta posmi.

LAF Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš attiecībā uz Latvijas rallija aktivitātēm ziemā skaidro: „Mūsu stratēģija – bez panikas, vērosim notikumus bez rallija datumu pārcelšanas. Ja paredzētajos datumos nebūs sniega, tad, attiecīgi, nebūs šo ziemas ralliju. Šobrīd veikt manevrus ar datumu pielāgošanu kādām prognozēm ir lieka stresa radīšana gan rīkotājiem, gan sportistiem. Tātad ralliju datumi tiks saglabāti nemainīgi, vērosim apstākļus, vai sacīkstes varēs notikt.”

Latvijas ziemas autosprinta čempionāta seriāla formula paredz četru posmu cīņas atsevišķos reģionos (Vidzeme, Centrs, Kurzeme), bet čempionātu noslēdz kopīga finālsacīkstes. Šobrīd ir problēmas ar reģionu cīņu aizvadīšanu. LAF Standartauto komisijas vadītājs Juris Mūrnieks skaidro: „Visus posmus izdosies aizvadīt Centra reģionā, jo 333 trasē ir kartinga aplis, tātad posmus varēsim izveidot vismaz pa asfaltu, ja sniega nebūs. Divi posmi Centra reģionā ir notikuši, vēl divi tiek plānoti. Arī Vidzemes reģionā, kurā sacīkstes tiek rīkotas Smiltenē, Tepera trasē, tiks uzsākta reģiona punktu krāšana. Ja nav īstas ziemas, organizatori ir gatavi reaģēt un pārcelt sacīkstes no grunts seguma trases uz asfaltēto kartinga apli. Lielākas problēmas ir ar Kurzemes reģionu, jo sacīkstes paredzētas trasēs, kurām nav asfaltēta seguma. Līdz ar to tās varēs notikt tikai sala gadījumā. Taču rīkotāji arī šajā reģionā meklēs iespējas nepieciešamo posmu skaitu realizēt.”

LAF Krosa komisija ziemā plānoja aizvadīt piecus folkreisa un autokrosa ziemas posmus. Pirmā sacīkste Raunā jau tika atcelta, jo attiecīgā trase var funkcionēt tikai biezas sniega segas apstākļos, mākslīgi veidojot trases konfigurāciju un vaļņus. Nākamie posmi paredzēti stacionārās autokrosa trasēs Vecpilī, Mūsā, Brenguļos un Popē, kas nozīmē, ka varētu iztikt bez sniega, ja vien grunts ir pietiekami sasalusi. Līdz ar to sacīkšu norise būs atkarīga no pēdējā brīža prognozēm. LAF Folkreisa Ziemas kausa nolikums paredz, ka ceturtdiena pirms nedēļas nogalē paredzētās sacīkstes ir diena, kad tiek apstiprināts vai atsaukts gaidāmais posms. Šobrīd tuvākās sacensības paredzētas 21. janvārī Vecpils autotrasē.

Par sacensību norisi vai atcelšanu laicīgi informē www.laf.lv, kā arī attiecīgo komisiju mājas lapas autorally.lv, standartauto.lv un autocross.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *