Jētss/Krāgs uzvar rallijā un čempionātā, titulu nodrošina arī Vorobjovs/Mālnieks

Rauls Jētss/Kristo Krāgs kļuvuši par uzvarētājiem “Rallijā Latvija 2014”, reizē izcīnot Latvijas čempiona titulu R5 grupā. Tikmēr pēc Igora Bulanceva avārijas par Latvijas čempionu N4 grupā kļuva Jānis Vorobjovs, kurš pirmo sezonu startēja kopā ar stūrmani Andri Mālnieku.

Jētsa uzdevums svētdien salījušajos un slidenajos ātrumposmos Cēsu pusē bija noturēt pārsvaru pār Mārtiņu Svili, kurš pēc pirmās dienas bija vien 5 sekunes aizmugurē. Tomēr Jētss spēja nosargāt pozīciju un Svilis Cēsu pilsētas ātrumposmā arī pieļāva kļūdu, kas Jētsam pirms noslēdzošajiem diviem ātrumposmiem deva visai drošu pārsvaru. Finišā abu starpā 11 sekundes.

Ramūns Čapakausks un Vasīlijs Grjazins, lai gan bija ātri, cīņā par uzvaru neiesaistījās, izcīnot trešo un ceturto vietu rallijā.

Savukārt dramatiski noslēdzās intriga cīņā par Latvijas čempionu titulu N4 klasē. Čempionāta pārliecinošais līderis Jānis Vorobjovs sestdien avarēja un izstājās, kā rezultātā Igoram Bulancevam vajadzēja uzvarēt sacīkstē un iegūt vismaz otro vietu “power stage” ātrumposmā, lai viņu pārspētu kopvērtējumā. Tomēr Bulancevs priekšpēdējā ātrumposmā avarēja.

R2 klasē ar bojātu auto finišēja un uzvaru guva 2014. gada čempions Ralfs Sirmacis, kurš Latvijas čempiona titulu bija nodrošinājis jau pirms šī posma.

2WD ieskaitē “Rallijā Latvija 2014” pārliecinošo uzvarēja Andis Neikšāns, kurš absolūtajā ieskaitē guva augsto sesto vietu.