Jānis Feldmanis – rallijā Alūksne cauri liesmām un kupenām

Info: Dace Janova
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Ziema, kas šomēnes Alūksnes puses ceļus un mežus ir pārvērtusi gluži vai baltas Ziemasvētku atklātnītes cienīgās bildēs, sagādāja patīkamu pārsteigumu visiem, kas pagājušās nedēļas nogalē pulcējās Alūksnē, lai ar ASRT ralliju „Alūksne 2012″ atklātu jauno rallija sezonu.

Jāņa Feldmaņa/Anrija Jesses ekipāža (Mitsubishi EVO X) uz Alūksni bija ieradušies, lai pārbaudītu gan automašīnu, gan pārliecinātos par pašu sportisko gatavību pirms starta Utenas rallijā, Latvijas rallija čempionāta pirmajā posmā.

Pirms rallija ekipāža pārdzīvoja nelielu izbīli, kad treniņā pēkšņi aizdegās sporta auto – neliela plaisa metinājuma vietā degvielas sistēmā un uzliesmoja motors. Par laimi, tuvumā gadījās atsaucīgi palīgi, kas sameta sniegu motortelpā un nodzēsa liesmas. Pateicoties pašu un Aivja Egles mehāniķu darbam, Mitsubishi EVO X nākamajā dienā varēja stāties uz starta.

Pilots Jānis Feldmanis atzīst, ka šajā rallijā viņu pārsteidza blīvie rezultāti, kas šķita neraksturīgi tik sarežģītiem ātrumposmiem, kādi bija izveidoti Alūksnē – ekipāža, rallija absolūtajā vērtējumā ieņemot ceturto vietu, tikai par 23 sekundēm atpalika no rallija uzvarētājiem Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna.

Priecēja labais ceļu segums un daudzveidīgā ātrumposmu konfigurācija, kā arī rallija organizācija.

Rallija otrajā ātrumposmā Feldmanis izrādījās ātrākais absolūti – par spīti tam, ka pēc diviem no starta nobrauktiem kilometriem tika secināts, ka brauc ar novilktu rokas bremzi! „Vienu brīdi šķita, ka kaut kas nav kārtībā ar automašīnu, šaurajā un līkumotajā meža ātrumposmā jutāmies kā bobsleja trasē. Tomēr izrādījās, ka pie vainas ir ātrums, kas laikam tika uzņemts mazliet par lielu”.

Tika pieļautas dažas kļūdas un izslīdēšanas no trases, un finišā Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse, vienīgā ekipāža, kas startēja R4 klasē, rallija absolūtajā vērtējumā šoreiz ceturtajā vietā.

Feldmaņa ekipāža ir apmierināta ar izdevušos treniņu ASRT rallijā „Alūksne 2012″ un ir gatava cīņai par augstākajām vietām jau šīs nedēļas nogalē Lietuvā notiekošajā Latvijas rallija čempionāta pirmajā posmā, kur 28.janvārī Utenā startēs ar 10.numuru.

Jāni Feldmani/Anriju Jessi atbalsta uzņēmumi ACME, FS Transports, Mobil, FS noma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *