Grjazins paliek aiz pjedestāla “ERC Junior” pirmajā posmā Īrijā

Ar izcīnītu ceturto vietu “Junior” ieskaitē Eiropas rallija čempionāta sacensības “Circuit of Ireland Rally 2016” sestdien noslēdza latviešu komandas “Sports Racing Technologies” ekipāža Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorvs.

Pēc piektdien veiktajiem sešiem ātrumposmiem Grjazina/Fjodorova (“Peugeot 208 VTi R2”) ekipāža ierindojās trešajā vietā, tobrīd līderim Marijanam Grībelam (“Opel Adam R2”) zaudējot 20 sekundes un saglabājot cerības uz uzvaru. Sestdien tika veikti astoņi ātrumposmi, kuros tika noskaidroti uzvarētāji.

Pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem Grjazina ekipāža saglabāja trešo vietu, lai gan vienubrīd bija pakāpusies pat uz otro pozīciju. Grībels šajā dienā pārsita riepu, zaudējot cerības uzvarēt un pirms noslēdzošā dienas ātrumposma bija tikai pussekundi aiz Grjazina.

Izšķirošajos kilometros Grībels tomēr spēja būt ātrāks. Rezultātā uzvaru guva polis Lukažs Pieniazeks, otro vietu izcīnīja brits Kriss Ingrams, bet trešo vietu “izrāva” Grībels. Viņi visi startēja ar “Opel Adam R2” automašīnām. Grjazins sacīkstes noslēdzis ceturtajā pozīcijā, paliekot uzreiz aiz pjedestāla.

“ERC Junior” ieskaitē šis bija Eiropas čempionāta pirmais posms, kamēr “lielās” ekipāžas aizvadīja jau otro posmu sezonā.

Kreigam Brīnam (“Citroen DS3 R5”), kurš šajā rallijā triumfēja arī pirms gada, izdevās izmantot piektdien iekrāto pārsvaru pār sekotājiem un uzvarēt sacensību kopvērtējumā. Finišā zaudējot 10 sekundes, otro vietu izcīnīja 2015. gada Eiropas čempions Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”), kamēr pie trešās vietas tika Aleisters Fišers (“Ford Fiesta R5”).

“Sports Racing Technologies” ekipāža Rauls Jētss/Andruss Toms (“Škoda Fabia R5”) otrajā sacensību dienā pozīcijas uzlabot nespēja, 12. ātrumposmā arī pārsita riepu, un finišā ierindojās 25. vietā. Jāpiemin, ka Grjazins/Fjodorovs, lai gan startēja ar priekšpiedziņas auto, absolūtajā ieskaitē ieņēma 20. vietu.

Eiropas rallija čempionāta trešais posms “Seajets Acropolis Rally” no 6. līdz 8. maijam tiks aizvadīts Grieķijā.