G.Lielkājis, Plangi un Sirmacis LRČ vadībā pēc “Rally Talsi”

Kādu laiku pēc Latvijas rallija čempionāta ceturtā posma “Rally Talsi” beigām ir aprēķināts arī oficiālais šī brīža sezonas kopvērtējums, kur savās ieskaites grupās vadību saglabājušas Gunta Lielkāja, igauņa Sīma Plangi un Ralfa Sirmača ekipāžas.

Lielkājis/Miķelsons avarē, bet turpina ceļu uz titulu

Par spīti piedzīvotajai avārijai, Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons Talsos spēja izcīnīt trešo vietu LRC1 grupā un nopelnītie 10 punkti ir labs ieguldījums cīņā par 2015. gada Latvijas čempionu titulu. Laba šī sacīkste izvērtās Jānim Berķim/Edgaram Čeporjum, kuri guva ne vien uzvaru savā ieskaites grupā, bet arī nopelnīja papildus punktus par uzvaru “Power Stage” ātrumposmā, sacīksti pabeidzot ar kopumā 17 punktiem. Ekipāža, kas “Rally Liepāja” dubultposmā palika bešā, tagad pakāpusies uz otro vietu sezonas kopvērtējuma tabulā, zaudējot Lielkāja ekipāžai 12 punktus. Par 2 punktiem mazāk Alekseja Ostaņina/Andreja Arefeva ekipāžai, kas piedalījas pirmajos trīs posmos, taču Talsos nestartēja.

Perfekta sezona Plangi/Sarapū ekipāžai

Perfekti iesākto sezonu turpina LRC2 ieskaites līderi Sīms Plangi/Mareks Sarapū, kuri uzvarējuši visos četros notikušajos posmos, tālab var lepoties ar pārliecinošu vadību čempionāta kopvērtējumā. No iespējamajiem 68 punktiem Plangi šogad guvis jau 67, tuvākos sekotājus Jāni Vorobjovu/Andri Mālnieku, kurus Talsos piemeklēja dažādas tehniskas ķibeles, apsteidzot jau par 26 punktiem. Vorobjovs gan spēja izcīnīt otro vietu Latvijas čempionāta ieskaitē un, par spīti problēmām, viņa zaudējums nav tik liels. Šo sacīksti izlaida Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis, kuri no sezonas līdera Plangi atpaliek 32 punktus. Tāds pats punktu skaits šobrīd arī Igoram Bulancevam/Marinai Daņilovai, kuri “Rally Talsi” finišēja ceturtajā vietā LRC2 ieskaitē.

ERC braucēji Sirmacis/Šimins līderi LRC3 grupā

Lai gan LRC3 grupā pēdējos posmos uzvaras nav gūtas, vadību sezonas kopvērtējumā saglabā Eiropas čempionāta dalībnieki Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins. Viņiem Talsu rallijā otrā vieta, bet konkurenti sniegums ir krietni nestabilāks, tādēļ vadība joprojām pārliecinoša. Talsos iegūdams tikai ceturto vietu, otrie šobrīd LRC3 ieskaitē ir Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs, kuri zaudē 26 punktus. Par 2 punktiem mazāk šobrīd ir Emīla Blūma/Reiņa Vilsona ekipāžai, kura Talsos ieņēma trešo vietu. Savukārt sacensību uzvarētāji Vasīlijs Grjazins/Dmitrijs Ļebediks, pēc palikšanas bez punktiem “Rally Liepāja”, pašlaik kopvērtējumā tikai ceturtais.

Skripņikovs pret Balodi Latvijas kausā

Latvijas kausa ieskaitē RK1 vadību saglabā Mihails Skripņikovs/Aleksejs Krilovs, taču Talsos lielāko punktu skaitu guva Edgars Balodis/Inese Akmentiņa, mazliet pietuvojoties līderiem. Šobrīd abu ekipāžu starpā tikai 3 punkti! Trešajā vietā Pjotrs Turkins/Vasīlijs Mirkotans, kuri startējuši tikai “Rally Liepāja”.

Savukārt jaunajā RK2 ieskaitē, kas ir “Baltic Open” klase standarta automašīnām, šogad nekāda cīņa vēl nenotiek. RK2 grupu tikai Talsos pirmie iemēģināja Kaspars Kaņeps-Kalniņš/Mārtiņš Žideņš, sasniedzot finišu un izcīnot 15 punktus. Citi pagaidām vēl šajā ieskaitē nav startējuši.

Latvijas kausa Junioru vērtējumā pārliecinoši pirmais ar 65 punktiem ir Ralfs Sirmacis, 37 punkti sezonas debitantam Nikolajam Grjazinam, bet 32 punkti Emīla Blūma kontā.

SRT pārliecinoši vadībā komandu ieskaitē

Tikmēr Latvijas čempionāta komandu ieskaitē ar 118 punktiem vadībā Sirmača un brāļu Grjazinu pārstāvētā “Sports Racing Technologies” komanda. Ar 79 punktiem otrajā vietā ASRT, bet trešā vieta un 60 punkti “LMT Autosporta Akadēmijas” kontā.

Latvijas čempionāta un Latvijas kausa kopvērtējums >>

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *