Dramatiskajā Ipras rallijā Sirmacis finišē piektajā vietā

Ar izcīnītu piekto vietu ERC Junior ieskaitē Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmu Kenotek Ypres Rally, kas divu dienu garumā norisinājās Beļģijā, noslēgusi Ralfa Sirmača/Artūra Šimina ekipāža.

Sports Racing Technologies (SRT) komandas ekipāža šajā asfalta rallijā nejutās gatava cīnīties par augstākajām pozīcijām, kas arī pierādījās rezultātos, tomēr svarīgi bija sasniegt finišu, lai gūtu punktus Eiropas čempionāta kopvērtējumā.

Sirmacis/Šimins piedzīvoja avāriju 13. ātrumposmā, tomēr ar skatītāju paīdzību viņu Peugeot 208 R2 tika atpakaļ trasē un sportisti sacīksti varēja turpināt. Rezultātā viņi no sešām finišējušajām ekipāžām ieņēma piekto vietu, uzvarētājam zaudējot vairāk nekā 5 minūtes.

Šķita, ka otra SRT ekipāža Vasīlijs Grjazins/Dmitrijs Ļebediks ir ātrāki, tomēr viņiem nepaveicās vēl vairāk. Viņi avarēja 14. ātrumposmā, nobloķēja trasi un izstājās.

ERC Junior klasē notikumi bija dramatiski, jo daudzi sportisti piedzīvoja avārijas un rezultātā finišēja tikai sešas ekipāžas. To vidū nebija Eiropas čempionāta līderis Emīls Bergkvists un Azoru salās notikušā iepriekšējā posma uzvarētāja Krisa Ingrama. Tikmēr pirmo uzvaru karjerā negaidīti izrāva polis Alekss Zavada, kurš no trešās pozīcijas pēdējā ātrumposmā pakāpās uz pirmo.

Kopējā ieskaitē desmito uzvaru Ipras rallijā savā karjerā izcīnīja Fredijs Loikss (Skoda Fabia R5), kurš par gandrīz pusotru minūti apsteidza tuvāko sekotāju Braienu Bufjē (Citroen DS3 R5). Trešo vietu sacensībās izcīnīja Vinsents Veršuerens (Citroen DS3 R5). Savukārt ERC līderis Kreigs Brīns sacensību otrajā dienā izstājās.

Jāpiemin, ka Eiropas čempionātā Skoda Fabia R5 mašīnai, kādu pilotēja Loikss, šī bija primā uzvara.

Nākamais ERC posms notiks Igaunijā.

Ipras rallija rezultāti ERC Junior ieskaitē:

VIETA EKIPĀŽA AUTO REZULTĀTS
1 A. ZAWADA (POL)
C. DEROUSSEAUX (FRA)
OPEL ADAM R2 2:32:48.5
2 M. GRIEBEL (DEU)
S. CLEMENS (DEU)
OPEL ADAM R2 +11.2
3 J. TANNERT (DEU)
J. THIELEN (LUX)
OPEL ADAM R2 +1:25.6
4 G. BUX (BEL)
E. BORGUET (BEL)
PEUGEOT 208 VTI R2 +1:47.3
5 R. SIRMACIS (LVA)
A. ŠIMINS (LVA)
PEUGEOT 208 VTI R2 +5:11.7
6 A. MOLLE (BEL)
R. HERMAN (BEL)
FORD FIESTA R2 +11:34.0

Teksts: 4rati.lv
Foto: SRT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *