BTA Rally Talsi pirmās dienas līderi – Vasaraudzis, Neikšāns, Kalniņš un Verbelis

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Ar gaidītu Ivara Vasaraudža/Pētera Spredža pirmo vietu noslēgusies „BTA Rally Talsi” pirmā diena. Tomēr tālākie rezultāti pārsteidz – otrie ir Vasaraudža komandas biedri Raimonds Kisiels/Gatis Panavs, bet N4 klasē līderpozīcijas uzņēmušies Māris Neikšāns/Raivis Jansons.

Visos četros pirmās dienas ātrumposmos labāko laiku uzrādīja Vasaraudzis. Viņa WRC automašīna bija vidēji par vienu sekundi kilometrā ātrāka nekā tuvākie sāncenši. Lieliski nobraucot abus pilsētas posmus „BTA 1″ un „BTA 2″, otrajā vietā izvirzījās Raimonds Kisiels/Gatis Panavs

N4 klases cīņas ar ātrāko laiku ātrumposmā „Strazde 1″ uzsāka Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, bet jau nākamajā posmā „Strazde 2″ līderpozīcijas pārņēma igauņi Ots Tanāks/Kristo Krāgs. Pārsteidza salīdzinoši zemie Somijas un Lielbritānijas čempionu rezultāti. Pēc abiem Strazdes etapiem Juha Salo/Mika Stenbergs bija devītie, bet Gajs Vilkss/Fils Pjū – desmitie.

Pilsētas ātrumposmos ātrākais no N4 braucējiem bija Vilkss, taču ātrs šajos etapos bija Māris Neikšāns, pārņemot līderpozīciju. Tikai 1,64 sekundes aiz viņa ir Aivis Egle/Mārtiņš Jerums, bet trešie N4 ir Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns. Viss trijnieks satilpis 2,41 sekundē! Nekur tālu nav arī konkurenti. Aiz labāko trijnieka ir igauņi Georgs Gross/Raigo Molders un Ots Tanāks/Kristo Krāgs. Brits Gajs Vilkss, soms Juha Salo un latvieši Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks. Līderi Neikšānu no septītās vietas ieguvēja N4 klasē Salo šķir vien nepilnas 15 sekundes!

2WD klasē ātrākie ir Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis, par teju 21 sekundi apsteidzot vietējos sportistus Jāni Fārenhorstu/Ingaru Smaiži. Trešie ir igauņi Sanders Pērns/Kens Jarveoja, bet labāko sešinieku noslēdz Krišjānis Caune/Aleksandrs Innus, Justs Vaitekūns/Dominiks Veršinsks un Ivo Priedītis/Mārtiņš Vitkovskis.

2WD Super klasē pārliecinoši līderi ir Normunds Verbelis/Igors Bartaščenoks. Aiz viņiem – Kaspars Īle/Mārtiņš Īle, Andris Dambis/Ilmārs Jansons un Arjans Gūtmanis/Edgars Avotiņš.

Rallijsprinta konkurencē ātrākie pilnpiedziņas klasē ir Aleksandrs Grīva/Ritvars Vēveris, bet vienas ass piedziņas kategorijā vislabāk veicās Jānim Ikeram/Jurim Āķītim.

Rīt rallijs turpinās ar pieciem ātrumposmiem. Sportisti vēl veikuši tikai vienu ceturto daļu no kopējās rallija distances, tādēļ uzvarētājus nav iespējams prognozēt. Rallija rezultāti internetā – www.autorally.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *