Bensons Honda Racing komandai trīskārša uzvara Cēsīs!

Info: Bensons Honda Racing
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

„Bensons Honda Racing” komanda no kārtējā LMT Latvijas rallija čempionāta posma Cēsīs atgriezusies ar trīskāršu uzvaru – izcīnīta pirmā vieta komandu ieskaitē, Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs bija ātrākie vientilta piedziņas automašīnu un 2WD+ klases vērtējumā, bet Dans Leščs/Jānis Vīksna triumfēja N3 klasē.

Abas „Bensons Honda Racing” ekipāžas vadībā savu klašu vērtējumā izvirzījās jau ar pirmajiem „ERGO rallija Cēsis 2008″ ātrumposmiem, pārspējot gan Latvijas, gan Lietuvas un Igaunijas konkurentus, taču nevar apgalvot, ka uzvaras būtu nākušas viegli – Artim sīvu pretestību izrādīja pieredzējušais lietuvietis Darjus Vilims, Danam – igaunis Reiko Lempu.

„Darjusa Vilima braukšanas ātrums nebija pārsteigums,” atzina Artis. „Cīņa ar viņu bija līdzvērtīga, viens otru “pabakstījām”, arī Darjus atzina, ka viņam bija interesanti ar mums paspēkoties, jo Lietuvā konkurentu trūkuma dēļ viņš rezultātus salīdzina nevis ar savu klasi, bet gan N4. Objektīvi skatoties, viņš varbūt ir par mums kripatiņu ātrāks, taču jāņem vērā, ka Darjus savu tehniku ir apguvis daudz labāk nekā mēs – mums vēl ir “iepazīšanās” periods, pirmā sezona šajā auto. Pēc gada mūsu tikšanās trasē varētu būt vēl intriģējošāka!”

„Kā jau pirms starta teicu Cēsu rallijs ir viens no maniem mīļākajiem Latvijas čempionāta posmiem. Trase arī šogad ļoti patika – plaša, ātra, varbūt pat vēl ātrāka nekā iepriekš,” Artis piebilst. „Braucām ar 180 km/h un vēl nebija sajūta, ka automobilim tas būtu “gala ātrums”. Cēsu trase vairāk līdzinās Gulbenes rallijam, bet jutāmies daudz drošāk. Intereses pēc paskatījos mūsu rezultātus Latvijas vērtējumā – nav slikti, ap 12. vietu! Veiksmīgi sakrita arī pārējie aspekti, piemēram, putekļi un lēnāki braucēji mūs nepatraucēja kā citus.”

Ja Artis un Raimonds ne uz brīdi neatdeva savu pirmo vietu 2WD+ klases vērtējumā, tad Danam Leščam/Jānim Vīksnam par uzvaru N3 klasē bija jāpacīnās nopietnāk – pēc piektā ātrumposma līderpozīcijā bija izvirzījušies igauņi Reiko Lempu/Indreks Jīeārs.

„Tas, ka Reiko mūs apsteidza, bija pārsteigums,” saka Dans. „Parasti man mazāk veicas rallija pirmajā dienā, bet te pēkšņi otrādi. Servisa pārtraukumā komandā apspriedāmies, kā rīkoties un nolēmām, ka turpināsim braukt savā ritmā, jo atlikušie ātrumposmi man bija labāk zināmi.”

Šāda taktika atmaksājās, un no septītā, pēdējā ātrumposma finiša liepājnieku ekipāža aizbrauca jau kā N3 klases uzvarētāji.

Pateicoties abu ekipāžu uzvarām savā ieskaites klasē, kā arī pirmajai vietai vientilta piedziņas automašīnu klasē, „Bensons Honda Racing” komanda izcīnīja šosezon pirmo pilnvērtīgo uzvaru komandu vērtējumā, jo iepriekšējos rallijos šo panākumu nācās dalīt ar citām komandām, ar kurām bija vienāds punktu skaits. Cēsīs „Bensons Honda Racing” komanda bija pilntiesīga uzvarētāja.

„Tam bija jānotiek jau „Sarmā”!” par komandas uzvaru ir gandarīts Artis Štrauss. „Prieks, ka abas ekipāžas un komanda rallija vērtējumā ir tur, kur tām pienākas būt, ka mēs ar Danu parādījām komandas garu, domājot ne tikai par sevi, par savu rezultātu, bet arī par komandas mērķiem!”

Arī LMT Latvijas čempionāta un Latvijas kopvērtējumā komandai ir trīs pirmās vietas – Dans Leščs/Jānis Vīksna ir atgriezušies pirmajā vietā N3 klases vērtējumā, Artim Štrausam/Raimondam Tihonovam ir dalīta pirmā vieta 2WD+ klasē, bet komandu vērtējumā „Bensons Honda Racing” jau par 11 punktiem apsteidz otrajā vietā esošo „LMT rallija komandu”, ar ko iepriekš tika dalīta pirmā vieta.

Nākamais LMT Latvijas čempionāta posms notiks 4. un 5. jūlijā Liepājā – rallijs „Kurzeme 2008″.

„Bensons Honda Racing” rallija komandu 2008. gada sezonā atbalsta ģenerālsponsori „Hansa Līzings” un „BTA apdrošināšana”. Tehniskie partneri – „Statoil”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *