Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals gūst uzvaru rallijā Belije noči Karēlijā

Info: Normunds Avotiņš

Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnījusi uzvaru pirmo reizi piedaloties slavenajā Krievijas rallijā „Belije noči.” Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals startējot ar „Mitsubishi Evo X” bija ātrākie septiņos no deviņiem rallija ātrumposmiem un kopvērtējumā pārspēja otrās vietas ieguvējus Staņislavu Travņikovu un Konstantīnu Samušiju par 12,9 sekundēm.

Ekipāža pēc rallija neslēpa prieku par uzvaru Krievijas kausa 11. posmā. Andis Neikšāns: „Pirmajā ātrumposmā kļūdījāmies un izbraucām no trases, un šķita – par uzvaru nav ko sapņot, labi ja tiksim trijniekā. Taču pēc tam mēs uzvarējām septiņos ātrumposmos, un pilnībā izbaudījām kā sacīksti, tā uzvaru. Šajā rallijā katrs ātrumposms ir leģenda, un tie, kas tur bijuši, pazīst tos pēc nosaukumiem – Lumivāra, Valimaki un citi. Lieliski ceļi, lieliska atmosfēra un lielisks rezultāts!”

Pilotam piekrīt arī ekipāžas stūrmanis Pēteris Dzirkals: „Mēs bijām daudz dzirdējuši par šo ralliju, un sen jau gribējām tajā startēt. Tagad tas izdevies, turklāt ar labāko iespējamo rezultātu. Sāncenši izrādījās spēcīgāki nekā gaidījām. Kad Staņislavs Travņikovs brauca Latvijas rallijos, viņš neuzrādīja sevišķi augstus rezultātus. Karēlijā atklājām, ka viņš ir ļoti audzis kā autosportists, turklāt viņam bija arī jaudīgāka mašīna. Nācās krietni pacīnīties.”

Andis pauž gandarījumu par apvienotās ekipāžas Aleksandrs Mihailovs/Normunds Kokins izcīnīto trešo vietu: „Šis rallijs bija ne tikai vērtīgas pieredzes uzkrāšana mums pašiem, bet atbalsta nodrošināšana sacensībās Aleksandram un Normundam. Finišā viņi pārspēja pieredzējušo Uspenska rallija komandas braucēju Jevgeņiju Vertunovu tikai par 0,2 sekundēm.”

Ar rallija „Belije noči” rezultātiem iespējams iepazīties mājaslapā www.afspb.org.ru sadaļā „Rezultāti”.

Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada irLatvijas Mobilais Telefons.Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji -NesteLatvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, ASRT, Samsonas transmission un ProRacing

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *