Andim Neikšānam otrā vieta rallijā “Talsi”

Info: “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

LMT Latvijas autorallija čempionāts pagājušajā nedēļas nogalē atsākās ar ralliju “Talsi 2007”. Šajās sacensībās otrajā vietā N4 kategorijā ierindojās “Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals.

Ralliju Neikšāns/Dzirkals uzsāka otrajā pozīcijā Latvijas rallija čempionāta kopvērtējumā. Lai gan pirms starta ekipāža par saviem plāniem negribēja daudz runāt, skaidrs, ka viņu vēlme bija stāties uz goda pjedestāla N4 klasē. Visu ralliju aizvadījuši stabili un bez lielām kļūdām, pirms priekšpēdējā ātrumposma Andis ar Pēteri bija trešie klasē, tikai trīs sekundes atpaliekot no otrajā vietā braucošajiem Aivja Egles/Normunda Aizkalna (RAMI R-evolution). Sacensību garākajā – devītajā (priekšpēdējā) – ātrumposmā jau startā Neikšāna/Dzirkala mašīnai sākās problēmas ar dzinēju, jo sabojājās viena degvielas padeves sprausla un ātrumposmu nācās veikt ar tikai trim strādājošiem cilindriem. Neskatoties uz to, šajā posmā Andim izdevās atņemto otro vietu Aivim Eglem un uz pēdējā ātrumposma startu stāties ar pus sekundes pārsvaru. Pēdējais 1,8 kilometrus garais ātrumposms Andim atkal bija jāveic ar tikai trim strādājošiem cilindriem, tādēļ bija skaidrs, ka noturēt Aivi aiz sevis būs ļoti grūti. Tomēr posma startā Egle pieļāva kļūdu, noslāpējot automašīnu, un Andis varēja triumfēt – rallijā otrā vieta N4 klasē un trešā absolūtajā vērtējumā!

“Protams, ar rezultātu esmu ļoti apmierināts. Pēdējos ātrumposmos sanāca lieliska cīņa ar Aivi. Vēl gan daudz jāstrādā, lai varētu pabraukt tik ātri, cik pats vēlos. Zinu, ka čempionāta kopvērtējumā šobrīd esmu otrais un tikai par punktu atpalieku no līdera, tomēr vēl pāragri domāt par izredzēm čempionāta noslēgumā,” stāsta Andis Neikšāns. “Liels prieks, ka pie mums ciemos bija atbraucis Somijas čempions N4 klasē Jari Ketomā. Bija interesanti, salīdzināt mūsu sportistu varējumu pret tādu meistaru.”

Diemžēl neveiksmīga sacensība izrādījās divām citām “Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” ekipāžām. Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons cīnījās par otro vietu N4 klasē, taču priekšpēdējā ātrumposmā problēmas ar aizmugurējo riteni noveda pie transmisijas likstām un galu galā Māru duets finišēja ārpus punktiem. Savukārt Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs turpināja fantastisko sniegumu – uzvaras visos ātrumposmos – līdz pat 9. “dopam”, kad nācās izstāties elektronikas problēmu dēļ.

Pēc aizvadītajām trim sacensībām Artis Štrauss joprojām ir līderis N3 klasē, Andis Neikšāns N4 klasē ir otrais, bet Māris Neikšāns – ceturtais. Komandu vērtējumā “Latvijas Mobilā telefona rallija komanda” ir otrajā vietā. Nākamais rallijs komandai paredzēts 16. un 17. jūnijā, kad notiks Latvijas čempionāta posms “Cēsis 2007”. 2007. gada sezonā komandu atbalsta “Latvijas Mobilais Telefons”, “LEC”, “Gros Auto”, “Bosch”, “Juneka”, “Agip” un “Neste Oil”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *