Aicinājums autosportistiem un rallija faniem

Info: Līga Ratniece-Kadeģe

Dzīve laukos, no pilsētas vasarā atbraucot, liekas jauka un romantikas pilna. Taču īstenībā tā gada garumā ir skarba un zemniekiem jācīnās par izdzīvošanu ekonomiskās krīzes apstākļos. Tādēl saprotama ir lauku iedzīvotāju neapmierinātība ar nesankcionētiem sportistu treniņiem satiksmei neslēgtos pagasta ceļos. Ne katram pagasta autovadītājam nervi iztur kādā ceļa līkumā sastopot pretim sānslīdē braucošu autosportistu un viņš griež grāvī. Arī ceļi tiek pastiprināti bojāti, bet to remontam nepieciešami lieli līdzekļi.

Otra problēma ir ar tās daļas līdzjūtējiem sacensību laikā, kuri uzvedas kā jauni bullēni pirmo reizi pavasarī izlaisti ganībās – dara visu, ko grib un kur grib. Jāatceras, ka visi lauki ceļa malās ir privātīpašums. Uz tiem atrasties, it sevišķi ar automašīnu, drīkst tikai ar samnieka atļauju. Tādēļ jāievēro ir rallija rīkotāju norādītās stāvvietas un gājēju takas.

Par gružiem. Liela tiesa skatītāju godprātīgi atkritumus paņem līdz uz savām mašīnām. Otra daļa skatītāju tos saliek kulītēs un atstāj uz vietas (ieteicams ceļa malā). Tos savāc rallija rīkotāji. Bet pilnīgi nepieņemama ir trešā skatītāju daļa, kuri visu pamet, kur stāvējuši vai pat vēl sliktāk – blakus esošos labības vai zālāju laukos. Grāvjos un krūmos daļa stikla pudeļu tiek sasistas. Kā gan justos šie „brašuļi”, ja viņu mašīnu vai dzīvokli kāds pieķēzītu?

Lūgums rallija dalībniekiem un skatītājiem ievērot lauku iedzīvotāju tiesības dzīvot mierīgā, sakoptā vidē!

Vecpils pagastvecis – izbijis rallists.
Rallijsprinta Aizpute, Kalnamuiža organizators.
Rallija „Kurzeme” organizators.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *