Samsons uzvar Lietuvas rallijā, Vorobjovs trasē izmēģina jauno ‘Ford Fiesta VRT’

Lietuvas rallija čempionāts startējis ar pirmo posmu “Orlen Lietuva Rally”, kas iesākās jau piektdienas vakarā, bet turpinājās un noslēdzās sestdien. Uzvaru izcīnīja Martina Samsona ekipāža, bet Jānis Vorobjovs “nulles” ekipāžas statusā izmēģināja jaunu sacīkšu auto.

Lietuvas rallijs notika Mažeiķu apkaimē, startējot ar diviem ātrumposmiem piektdienas vakarā, kam sekoja vēl 12 dopi sestdien pa dienu.

Pārliecinošu veikumu parādīja Martina Samsona ekipāža ar savu “Škoda Fabia N5” automašīnu, atrodoties rallija vadībā no sākuma līdz beigām. Kopumā Samsons uzvarēja astoņos ātrumposmos, triumfējot gan absolūtajā rallija vērtējumā, gan LARČ1 klasē.

Pirmos 11 ātrumposmus otrajā pozīcijā turējās Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia Rally2 evo”), taču SS12 laikā viņam priekšā tika Giedrjus Notkus (“Škoda Fabia R5”), kurš tā arī aizbrauca līdz finišam otrajā vietā. Samsonam Notkus pazaudēja 38 sekundes, bet Jurkeviču pārspēja par deviņām sekundēm. Notkus uzvarēja LARČ2 klases ieskaitē.

35. vietā kopējā vērtējumā ierindojās Latvijas pārstāvji Iļja Zakmans/Estere Zakmane (“Mitsubishi Lancer Evo X”). LARČ3 grupā, kur uzvarēja Giedrjus Firants (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), viņiem desmitais rezultāts.

Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns šajā rallijā startēja “nulles” ekipāžas statusā un pirmo reizi trasē izmēģināja “Ford Fiest VRT” automašīnu. Šis ir unikāls auto, kas būvēts Lietuvā, no iespējami vairāk detaļām, kas ražotas pie mūsu kaimiņiem. Ideja par mašīnu un tās realizācija bijusi iespējama tikai pateicoties autosporta entuziastiem un ļoti prasmīgiem autobūves inženieriem no Lietuvas. Projekta “vaininieks” ir Mindaugs Varža. Tieši pateicoties viņam Jānis ar Guntaru bija pirmie, kas jauno auto iemēģināja rallija ātrumposmos.

Lietuvas rallija čempionāta otrais posms “Rally Žemaitija” norisināsies 2. un 3. jūnijā.