Rallijā “Sarma 2022” uzvar somu pilota Asunmā ekipāža

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šodien Gulbenes novadā tika aizvadītas rallijs “Sarma 2022”. Sacensības notika pēc divu gadu pārtraukuma, bet uzvaru izcīnīja pieckārtējais Somijas čempions Tēmu Asunmā, kurš jau pirms starta tika uzskatīts par favorītu. No latviešiem visaugstāk ierindojās Mārtiņš Sesks ar Renāru Franci, kuri izcīnīja septīto vietu.

Par uzvaru cīnās Asunmā un Gorbans

Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu posma ietvaros tika aizvadīti seši ātrumposmi pa aizvien sniegotajiem Gulbenes puses ceļiem. Pēc pirmā dopa par līderi bija kļuvusi ukraiņu braucēja Valērija Gorbana (“Mini John Cooper Works WRC”) ekipāža, taču jau otrajā ātrumposmā uzvarēja un vadību rallijā pārņēma Tēmu Asunmā (“Skoda Fabia Rally2 evo”). SS3 viņš uzvarēja vēlreiz, tad SS4 atkal labākais bija Gorbans, bet tobrīd abus šķīra jau gandrīz 12 sekundes. Asunmā vēl viena uzvara SS5, bet Gorbanam – SS6 un finišā atstatums saglabājās nepilnu 12 sekunžu apmērā.

Šīm abām ekipāžām īstas konkurences cīņā par uzvaru nebija. Asunmā uzvarēja LRC2 grupas ieskaitē, bet Gorbans bija pirmais LRC1 vērtējumā. Igaunis Karls Martins Volvers ar paša uzbūvēto “Škoda Fabia Proto” pēdējā ātrumposmā apdzina lietuvieti Vladu Jurkeviču (“Škoda Fabia Rally2 evo”), sasniedzot trešo vietu. No uzvarētājiem viņi atpalika vairāk par minūti.

No latviešiem visaugstāk Sesks/Francis

Tikmēr ar nelielu atstatumu viens no otra finišēja piektās līdz septītās vietas ieguvēji. PROSPEED jaunais pilots Deniss Rostilovs (“Škoda Fabia R5”) guva piekto vietu, mazāk nekā par sekundi uzveicot Rolandu Muraku (“Ford Fiesta Proto”), bet vēl pēc nepilnām trim sekundēm finišēja Mārtiņa Seska/Renāra Franča duets, kas aizvadīja pirmās sacensības ar “Škoda Fabia R4” pilnpiedziņas automobili. Vēl pirms noslēdzošā dopa viņi bija sestie, taču pēdējos kilometros piekāpās igauņa Muraka ekipāžai. Sesks/Francis guva uzvaru LRC3 grupā.

Bergmanim/Pūķim arī uzvara savā grupā

Edijs Bergmanis/Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) savas otrās kopīgās sacensības pabeidza 11. vietā, bet kļuva par LRC5 grupas uzvarētājiem. Otrais šajā ieskaitē, atpaliekot vairāk par sešām sekundēm, bija igaunis Aiko Aigro (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), bet trešais – Sīms Līvamegi (“Mitsubishi Lancer EVO VII”). Ceturtajā vietā ierindojās Edgars Balodis/Maksims Juzikevičs (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), bet piektajā – Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (“Mitsubishi Mirage Proto”). Vecmeistariem tas bija pirmais kopīgais starts kopš 2013. gada, bet Vorobjovs ziemas rallijos nebija startējis vairākus gadus.

Pārējās ieskaites grupās uzvaras sasniedza Karls-Markuss Sei (“Peugeot 208 Rally4”, LRC4), Martins Samsons (“BMW M3 E36”, LRC6) un Karels Telps (“Ford Fiesta R2”, LRC7).

Ķilpis/Ceriņš apgāžas uz jumta

Kalvis Blūms/Jurģis Meisters (“Mitsubishi Lancer Evolution VI”) izstājās tehnisku problēmu dēļ, bet trešajā ātrumposmā uz ceļa nenoturējās Normunds Otomers/Dāvis Arājs (“Opel Askona”), kamēr Jānis Liepa/Mārcis Dzenis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) un Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš (“Toyota Corolla”) avarēja vienā un tajā pašā līkumā ceturtajā ātrumposmā. Ķilpja pilotētā mašīna pēc negadījuma bija apgāzusies uz jumta. Arī PROSPEED pilota Igora Bulanceva (“Škoda Fabia R5”) ekipāža izstājās pēc avārijas, kas turklāt tika piedzīvota jau pirmajā ātrumposmā.

Rallijsprintā ātrākā Švarca-Švampāna/Lūkina ekipāža

Četru ātrumposmu ietvaros norisinājās Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmais posms. Absolūtajā ieskaitē pirmo vietu sasniedza Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins (“Subaru Impreza”), kuri par gandrīz minūti pārspēja Kristapu Sarmu/Sandi Druku-Jaunzemi (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kamēr trešie bija Vigo Rubenis/Gundars Berķis (“Subaru Impreza”), uzvarētājiem zaudējot 1 minūti un 48 sekundes. Šīs trīs ekipāžas bija ātrākās RK8 grupā. RK9 grupā uzvarēja Matīs Mežaks/Miķelis Mežaks (“BMW 325”), bet RK10 – Džils Membrando (“Ford Fiesta Rally4”), kurš kopējā ieskaitē sasniedza augsto ceturto vietu. Mežakam tā bija atgriešanās rallijā pēc ilgāka pārtraukuma, bet absolūtajā ieskaitē viņa pilotētā ekipāža bija piektā ātrākā.

Rallija “Sarma 2022” rezultāti:

Vieta Valsts
Ekipāža
Auto Grupa Rezultāts
1. flag
Asunmaa /Mannisenmäk
Škoda Fabia Rally2 evo LRC2 46:28.2
2. flag
Gorban/Larens 
Mini John Cooper Works WRC LRC1 +11.6
3.
flag
Volver/Madissoo 
Škoda Fabia Proto LRC1 +1:03.5
4.
flag
Jurkevičius/Paliukėnas
Škoda Fabia Rally2 evo LRC2 +1:13.6
5. flag
Rostilov/Slobozhaninov
Škoda Fabia R5 LRC2 +1:26.3
6.
flag
Murakas/Adler 
Ford Fiesta Rally2 LRC2 +1:26.7
7.
flag
Sesks /Francis 
Škoda Fabia R4 LRC3 +1:29.2
8. flag
Jeets/Taniel 
Škoda Fabia Rally2 evo LRC2 +1:54.2
9. flag
Koik/Tamm
Ford Fiesta Rally2 LRC2 +2:02.2
10. flag
Kotarba/Poradzisz 
Citroën C3 Rally2 LRC2 +2:20.0

Visi rezultāti >>