Prezentēta jaunā rallija mašīna “Škoda Fabia RS Rally2” (+foto)

“Škoda” rūpnīca prezentējusi savu jaunākās paaudzes “Fabia RS Rally2” sacīkšu auto, kas drīzumā piedzīvos debiju pasaules un Eiropas rallija čempionātos.

Darbs pie šīs mašīnas attīstīšanas notika divu gadu garumā, un šis modelis ir pēcnācējs veiksmīgajiem “Škoda Fabia Rally2” un “Škoda Fabia Rally2 evo” automobiļiem, ar ko dažādas ekipāžas visā pasaulē rallija sacīkstēs guvušas kopumā vairāk nekā 1700 uzvaras.

Jaunā mašīna veidota uz ceturtās paaudzes “Škoda Fabia” bāzes. “Fabia RS Rally2” aprīkota ar 1.6 litru turbodzinēju, kas savukārt veidots uz RS ielas modeļu motora bāzes, un spēj attīstīt 289 zirgspēkus. Izmaiņas skārušas arī virsbūvi, ir paplašināta riteņu bāze, lai nodrošinātu labāku svara sadalījumu un auto aizmugurējās daļas stabilitāti. Uzlabota ir arī bremžu dzesēšanas sistēma, aerodinamika un palielināts piekares gājiens.

Ar automašīnu jau veikti apjomīgi testi gan uz asfalta, gan grants un sniega seguma, kas norisinājušies Čehijā, Francijā, Itālijā, Vācijā, Beļģijā, Spānijā un Somijā. Rallija auto attīstīšanā piedalījušies tādi piloti kā Andreass Mikelsens, Kriss Mīke, Jans Kopeckis un Emils Lindholms.

Paredzams, ka jau šogad “Škoda Fabia RS Rally2” mašīnas būs redzamas pasaules rallija čempionāta klasē WRC2, kā arī Eiropas rallija čempionātā.