Pēc Monzona neveiksmes Kanāriju rallijā uzvar Solansa ekipāža

Foto: fiaerc.com

Eiropas rallija čempionāta trešajā posmā Kanāriju salās, kas bija pirmās asfalta sacīkstes sezonā, uzvaru svinēja spāņu pilots Nils Solanss. Viņš vadībā izvirzījās pēc Luisa Monzona neveiksmes un guva otro uzvaru šosezon.

Solanss startēja un uzvarēja arī sezonas pirmajā posmā “Rally Serras de Fafe”, kas notika Portugālē, pēc tam Azoru salās finansiālu problēmu dēļ uz starta neizgāja, bet Kanāriju salās atkal bija ierindā ar savu “Volkswagen Polo GTI R5”. Viņam vien pēdējā brīdī izdevās nodrošināt līdzekļus, lai varētu piedalīties šajās sacensībās, un tas pilnībā atmaksājies.

Pēc pirmajā dienā veiktajiem septiņiem ātrumposmiem līderis bija trīskārtējais Kanāriju salu un divkārtējais Spānijas čempions rallijā Luiss Monzons (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Solanss tobrīd zaudēja 3.2 sekundes, bet rīta pusē viņam bija problēmas ar mašīnas regulējumu, kā rezultātā pārkarsa priekšējās riepas – šī problēma servisa parkā tika novērsta. Monzons bija vadībā arī pirms devītā ātrumposma, bet bija plīsusi riepa, kas neizturēja līdz galam un nācās izstāties.

Līdz ar to Solanss pārņēma vadību un uzvarēja, bet īsta drāma notika cīņā par otro vietu. Ar vienādu rezultātu sacensības pabeidza gan francūzis Žoans Bonato (“Citroën C3 Rally2”), gan spānis Eferēns Larena (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Tā kā Larena bija uzrādījis labāko rezultātu pirmajā nesuperspeciālajā ātrumposmā, viņam pienācās otrā vieta šajā rallijā. Rezultātā Larena tagad kļuvis par Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderi.

Sezonas ceturtais posms būs grants posms “Rally Poland”, kas norisināsies 11. un 12. jūnijā.

Kanāriju rallija rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Nil Solans
Volkswagen Polo GTI R5 1:58:57.1
2.
flag
Efrén Llarena
Škoda Fabia Rally2 evo +11.2
3.
flag
Yoann Bonato
Citroën C3 Rally2 +11.2
4. flag
Enrique Cruz
Ford Fiesta Rally2 +23.9
5. flag
Simone Campedelli
Škoda Fabia Rally2 evo +1:03.8
6. flag
Josep Bassas 
Škoda Fabia R5 +1:09.2
7. flag
Emmanuel Guigou
Alpine A110 Rally RGT +1:37.6
8. flag
Javier Pardo
Škoda Fabia Rally2 evo +1:46.0
9. flag
Simone Tempestini
Škoda Fabia Rally2 evo +2:05.2
10. flag
Norbert Herczig
Škoda Fabia Rally2 evo +2:06.9

Pilni rezultāti >>