Pastrana Amerikas sezonu iesāk ar uzvaru “Sno*Drift Rally”

Sestdien norisinājās Amerikas rallija asociācijas (ARA) čempionāta jaunās sezonas pirmais posms “Sno*Drift Rally”, kurā uzvaru izcīnīja Treviss Pastrana, bet viņa pārstāvētājai komandai “Subaru Motorsport USA” izdevās gūt pārliecinošu dubultuzvaru.

Amerikā labi zināmais ziemas rallijs šogad norisinājās jau 35. reizi. Dienas laikā sportisti Mičiganas štatā notikušajās sacensībās veica 12 ātrumposmus, kuru kopējais garums bija 137 kilometri.

Startējot ar “Subaru WRX STI” automašīnu, Pastrana bija rallija līderis no pirmā ātrumposma līdz finišam. Sacensību ievadā amerikāņu pilots uzvarēja trijos no pirmajiem četriem ātrumposmiem, pirms servisa parka esot nepilnas desmit sekundes priekšā komandas biedram Brendonam Semenukam. Pēc tam sekoja četras uzvaras pēc kārtas un pirms nākamā servisa parka Pastranas pārsvars sasniedza jau 50 sekundes. Pēdējo četru dopu aplī Pastrana ātrākos laikus uzrādīja divreiz, finišā pārspējot kanādieti par 1 minūti un 8 sekundēm.

Pieckārtējam Amerikas rallija čempionam Pastranam šī ir jau ceturtā uzvara “Sno*Drift Rally”, un tagad viņš panācis britu Deividu Higinsu, kurš savā karjerā šajās sacensībās arī triumfējis četras reizes. Vairāk reižu uzvarējis te nav neviens.

Pērn šajās ziemas sacīkstēs triumfēja Berijs Makkenna, kurš vēlāk kļuva par ARA čempionu. Šoreiz īru pilots, kurš startēja ar “Ford Fiesta R5+” mašīnu, ierindojās tikai trešajā vietā, Pastranam pazaudējot 4 minūtes un 32 sekundes. Viņš acīm redzami nespēja izrādīt konkurenci abiem “Subaru Motorsport USA” pilotiem.