Ožjē uzvar Moncā un astoto reizi kļūst par WRC čempionu

Svētdien Itālijā franču pilots Sebastjēns Ožjē un viņa stūrmanis Žiljēns Ingrasija guva uzvaru sezonas noslēdzošajā posmā “Rally Monza”, pārliecinošā veidā astoto reizi karjerā kļūstot par pasaules čempioniem rallijā.

WRC pēdējā posmā teorētiskas izredzes uz titulu saglabāja arī “Toyota” pilots Elfins Evanss, kurš nepadevās līdz pēdējam un Moncā aizvadīja ļoti aizraujošu dueli ar komandas biedru Ožjē. Līdz noslēdzošajiem ātrumpomiem viņu starpā ne brīdi nebija vairāk par 6.5 sekundēm, dažbrīd atstatums bija mazāk par sekundi un vairākas reizes abas ekipāžas apmainījās līderpozīcijām.

Vēl divus ātrumposmus pirms finiša Ožjē atradās tikai pussekundi priekša sāncensim, taču tad spēja nedaudz attālināties un finišā uzvarēt ar 7.3 sekunžu pārsvaru. Nākamās četras pozīcijas izcīnīja piloti, kas startēja ar “Hyundai” automašīnām. Trešo vietu Moncas rallijā sasniedza Danijs Sordo, kurš uzvarētājam pazaudēja 21 sekundi, tālāk sekoja Tjerī Noivils, Olivers Solbergs no “Hyundai 2C Competition” vienības, kā arī Tēmu Suninens, kurš aizvadīja pirmās sacensības “Hyundai Motorsport” sastāvā.

Ožjē sasniedza piekto uzvaru aizvadīto 12 posmu laikā un astoto reizi kļuva par WRC čempionu. Visā vēsturē viņš paliks otrais titulētākais pilots, jo nākamgad vairs visos posmos nestartēs, bet deviņas reizes par čempionu savā karjerā kļuvis Sebastjēns Lēbs. Nākamie panākumiem bagātākie šajā statistikas ailē ar četriem tituliem ir Juha Kankunens un Tomijs Makinens.

WRC2 klasē Moncas posmā pārliecinoši uzvarēja Jari Hutunens, kurš iepriekš bija “Hyundai” rūpnīcas pilots, bet šoreiz aizvadīja pirmās sacensības ar “M-Sport” komandas “Ford” automašīnu. Viņš par 47 sekundēm pārspēja Andreasu Mikelsenu, kamēr trešajā vietā palika Enriko Bracoli. Jau iepriekš WRC2 titulu bija nodrošinājis Mikelsens.

Tikmēr WRC3 kategorijā par uzvarētāju kļuva mājinieks Andreā Kruņola, bet cīņa par titulu izvērsās dramatiska. Vien pēdējā ātrumposmā uz otro vietu pacēlās Žoans Rosels, uz trešo nobīdot Kajetanu Kajetanoviču, kas viņam devās iespēju kļūt par pasaules čempionu. Rosela apelācija par diskvalifikāciju Grieķijas rallijā tika noraidīta, līdz ar to uz pēdējo pasaules čempionāta posmu abi ieradās ar vienādu punktu skaitu. Iznākumā Rosels par čempionu kļuvis ar trīs punktu pārsvaru pār Kajetanoviču.