Noivils līderis Argentīnā, Rovanpera vadībā WRC2 klasē

Ar superspeciālo ātrumposmu ceturtdienas vakarā startēja Argentīnas rallijs, kas ir pasaules čempionāta sezonas piektais posms. Ātrāko rezultātu sasniedza “Hyundai” komandas pilots Tjerī Noivils, kurš līdz ar to kļuvis par sacīkšu līderi.

Galvenokārt ar asfalta segumu klāto pirmo ātrumposmu Noivils veica 1 minūtē un 54.4 sekundēs, kamēr tuvākie sekotāji viņam zaudēja mazāk par sekundi. Otrajā vietā ierindojās igauņu pilots Ots Tanaks (“Toyota”), savukārt trešais ātrākais bija pašreizējais pasaules čempions un šī brīža kopvērtējuma līderis Sebastjēns Ožjē (“M-Sport Ford”). Tāpat nepilnu sekundi Noivilam zaudēja Andreass Mikelsens (“Hyundai”) un Kriss Mīke (“Citroen”).

Divus posmus ļāvis startēt Sebastjēnam Lēbam, uz Argentīnas ralliju “Citroen” sastāvā atgriezies Kreigs Brīns, taču viņš sacensības sācis ar desmit sekunžu sodu par novēlotu izbraukšanu no servisa parka.

Argentīnā uz starta izgājis arī divkārtējais Latvijas čempions Kalle Rovanpera (“Škoda”), kurš pirmo ātrumposmu noslēdza 11. pozīcijā un bija ātrākais WRC2 klasē.

Argentīnas grants rallija lielā cīņa sāksies šodien, kad sportistiem jāveic septiņi ātrumposmi. Vēl septiņi tiks aizvadīti sestdien, bet noslēdzošie trīs – svētdien.

Trijos no aizvadītajiem četriem WRC sezonas posmiem uzvarējis Ožjē, kurš ar 84 punktiem arī kopvērtējuma vadībā. Noivils tikmēr uzvarējis vienā posmā un šobrīd zaudē 17 punktus, kamēr trešo vietu ieņem Tanaks, kurš no līdera Ožjē atpaliek 39 punktus.