“M-Sport” cer uz Lēba pjedestālu Montekarlo rallijā

Foto: M-Sport

Rallija komandas “M-Sport” vadītājs Ričards Milleners, gaidot Montekarlo ralliju, kas norisināsies jau šonedēļ, prognozē, ka Sebastjēnam Lēbam, pie labākā scenārija, ar jauno “Ford Puma Rally1” automašīnu varētu izdoties kāpt uz pjedestāla.

Lēbs ir viens no panākumiem bagātākajiem braucējiem Montekarlo rallijā, jo uzvarējis šeit jau septiņas reizes, bet kopumā deviņas reizes iekļuvis pirmajā trijniekā. Uz šīm sacīkstēm pilots vienojies par startēšanu “M-Sport” sastāvā, turklāt testus ar jauno auto aizvadīja vien dažas dienas pēc Dakaras rallija finiša Saūda Arābijā, kur sportists “Prodrive” rūpnīcas komandas sastāvā izcīnīja otro vietu.

“Bijām priecīgi svētdienas rītā redzēt viņu mašīnā,” atzīst Milleners. “Visi ir ieguldījuši lielu darbu, lai dabūtu Sebu šeit, gan runājot par vienošanos, gan to, ka viņam no vienām lielām sacīkstēm uzreiz jādodas uz nākamajām. Viņš ir ļoti profesionāls un labi zināja, ko uzņemas, kad pirmo reizi pārrunājām startēšanu Montekarlo rallijā uzreiz pēc Dakaras. Testi svētdien noritēja ļoti labi. Nebija vispār nekādu problēmu un noguruma no viņa puses. Viņš bija svaigs un pilns enerģijas, kas ir lieliski. Tagad koncentrējamies uz šo nedēļu un redzēsim, ko varam paveikt.”

“M-Sport” nometnes boss cer, ka Lēbam izdosies finišēt pirmajā trijniekā, lai gan atgādina, ka šīs sacensības bieži vien ir neprognozējamas un notikumiem bagātas. Tāpat jāatceras, ka pēdējo reizi pasaules čempionātā sportists startēja 2020. gadā, kad aizvadīja divus posmus, ieskaitot Montekarlo ralliju.

“Es domāju, ka pjedestāls Sebastianam būtu labs rezultāts,” saka Milleners. “Varbūt gan tas ir pārāk optimistiski vai varbūt mums vajadzētu atcerēties, ka šis ir Montekarlo rallijs un tajā var notikt jebkas un jebkurš te var uzvarēt. Būsim godīgi, viņš nav pavadījis šajā mašīnā tikpat daudz laika kā citi braucēji, turklāt viņš bijis prom no pasaules rallija čempionāta vairāk nekā gadu.”

Izmantotie resursi:
www.wrc.com