Latvala: “Lapzemes rallijā vietām sasniegsim 200 km/h”

Foto: Facebook.com/JariMattiLatvala

“Toyota Gazoo Racing” rūpnīcas rallija komandas vadītājs Jari-Mati Latvala šajā nedēļas nogalē izies uz starta savā dzimtenē Somijā gaidāmajās ziemas sacīkstēs “Arctic Lapland Rally”, kurās startēs ar mašīnu no sava privātā muzeja. Viņš prognozē, ka dažviet ar to varētu izdoties sasniegt ātrumu 200 km/h.

Kā ziņojām iepriekš, šonedēļ startēs Somijas rallija čempionāta jaunā sezona un uz posmu Lapzemē gatavojas ierasties ap 130 ekipāžām. Tieši Latvalam ir piešķirts pirmais starta numurs, un rallijā viņš brauks ar klasisko “Toyota Celica”. Tiesa, šis nebūs tas pats auto, ko viņš izmantojis sacensībās pēdējos divos gados, izcīnot arī vairākas uzvaras.

“Mēs izmantosim ST185 modeli no mana muzeja,” stāsta Latvala. “Šai mašīnai būs nedaudz lielāks maksimālais ātrums nekā ST165. Sestajā ātrumposmā būs vairākas garas taisnes – 700, 600, 500 metrus garas, kurās vajadzētu sasniegt 200 km/h. Ar ST165 uz katru kilometru es biju aptuveni sekundi lēnāks par “Rally2″ klases braucējiem, bet ar šo auto gribu šo deficītu līdz vadošajiem braucējiem samazināt līdz 0.75 sekundēm uz kilometru. Vienīgais, par ko uztraucos, ir mašīnas piekare nelīdzenajās trases vietās, tur būs jābrauc nedaudz uzmanīgāk. Ceļi izskatās jauki, šogad gan ir mazāk sniega nekā uz pagājušā gada WRC posmu, dažviet redzama grants, tāpēc šis rallijs solās būt smags riepām.”

Vienīgo reizi Latvala “Arctic Lapland Rally” startējis 2006. gadā, kad brauca ar “Toyota Corolla WRC”, bet avarēja, tobrīd atrodoties trešajā pozīcijā. Šī viņam būs atgriešanās rallijā pēc 16 gadu pārtraukuma. Latvalas stūrmanis būs Juho Hanninens, ar kuru kopā abi startē kopš 2020. gada. Tiesa, līdz ar to viņš izlaidīs “Toyota” rallija komandas oficiālo prezentāciju, kas gaidāma sestdien.

“Ilgu laiku gaidīju, kad varēšu piedalīties šajā rallijā,” saka Latvala. “Tā kā pats esmu pilots, man patīk braukt un es gribu braukt. Žēl, ka būs jāizlaiž WRC pasākums Zalcburgā, jo mana komanda būs tur, bet es diemžēl nevarēšu būt ar viņiem.”